Dzień Flagi

2 Maja nasi żłobkowicze wybrali się na przejażdżkę, aby uczestniczyć w uroczystości przy Urzędzie Miasta Hajnówka. Flagi na masztach zostały wciągnięte.
Flaga Polski

Opracowała: Justyna Stawarz

Pierwsze zdjęcie przedstawia Pana Burmistrza i wszystkich zgromadzonych przy Urzędzie Miasta Hajnówka. Drugie zdjęcie przedstawia flagi na masztach. Zdjęcie przedstawia dzieci w wózku trzymające flagi. Zdjęcie przedstawia chłopca i dziewczynkę z flagami. Na zdjęciu widać uśmiechnięte dzieci w wózku przy Urzędzie Miasta Hajnówka. Na zdjęciu widać uśmiechnięte dzieci w wózku przy Urzędzie Miasta Hajnówka. Zdjęcie przedstawia flagi na masztach. Na zdjęciu widać dzieci podczas przejażdzki wózkiem. Na zdjęciu widać dzieci podczas przejażdzki wózkiem.

Grupę Misie odwiedzili Leśnicy. Dzieci poznały zwierzątka mieszkające w lesie: lisa, jenota, sowę, borsuka a także łabędzia. Dziękujemy Nadleśnictwu Hajnówka za wizytę, bardzo ciekawe zajęcia i upominek w postaci kredek. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się ponownie!!


Pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie i Leśniczych z Nadleśnictwa Hajnówka. Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie i Pana Leśniczego, który pokazuje dzieciom eksponaty zwierząt. Na zdjęciu widać uśmiechnięte dzieci, które głaszczą borsuka. Na zdjęciu widać uśmiechnięte dzieci, które głaszczą lisa Zdjęcie przedstawia dwie dziewczynki i liska. Zdjęcie przedstawia dzieci i Pana Leśniczego, naśladujących jak szumi drzewo. Na zdjęciu widać Leśniczych, którzy pokazują dzieciom sowę. Na zdjęciu widać dzieci, które głaszczą łabędzia. Zdjęcie przedstawia Pana Leśniczego, który pokauje dzieciom sowę. Zdjęcie przedstawia Panią z Nadleśnictwa, która rozdaje dzieciom upominki.

Odwiedziny leśnych gości w grupie Żabki

W dniu 31 marca 2022r. dzieci z grupy Żabki odwiedzili niezwykli goście. Leśnicy z Nadleśnictwa Hajnówka przynieśli ze sobą zwierzęta mieszkające na naszych terenach: borsuka, jenota, lisa, łabędzia oraz sowę. Dzieciom najbardziej podobało się głaskanie i dotykanie zwierzątek. Dziękujemy Nadleśnictwu Hajnówka za przygotowanie ciekawych zajęć dotyczących życia leśnych zwierząt.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk

Dzieci siedzą na dywanie i przyglądają się zwierzętom. Leśniczy pokazuje dzieciom jenota. Obok stoi lis, łabędź i borsuk. Grupa dzieci, chłopczyk próbuje pogłaskać sowe. Pani leśnik pokazuje dzieciom sowę, obok stoi lis i łabędź. Dzieci siedzą obok borsuka i jenota. Pan leśniczy pokazuje dzieciom borsuka. Dziewczynka głaszcze lisa. Dziewczynka i chłopczyk głaszczą jenota. Dzieci siedzą w grupie. Chłopczyk głaszcze sowe. Dzieci głaszczą zwierzęta.

JASEŁKA W ŻŁOBKU

W naszym żłobku już po raz drugi organizowane były Jasełka. Pod okiem swoich pań w rolę małych artystów wcieliły się dzieci z grupy Tygrysków. Dzieci uczyły się piosenek i krótkich wierszyków. 15 lutego nadszedł ten wyjątkowy długo wyczekiwany dzień. Nasze Tygryski z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje role, umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Dziękujemy Pani Dyrektor, paniom i dzieciom z innych grup żłobkowych za tak liczne przybycie.

FILM

przebrane dzieci stoją i mówią razem wierszyk dzieci składają czerwone serduszka do kołyski, w której leży Jezusek dzieci stoją i śpiewają piosenkę dwie dziewczynki i chłopczyk mówią krótki wierszyk dziewczynki przebrane za aniołki tańczą w kółeczku dziewczynka i dwóch chłopców przebranych za królów mówią wierszyk do mikrofonu dziewczynka śpiewa kolędę dzieci stoją przy jasełkowej dekoracji trzech chłopców pastuszków mówi krótki wierszyk dzieci stoją w szeregu dzieci zbierają papierowe gwiazdki chłopczyk w koronie i w pelerynie dzieci siedzą na dywanie i jedzą cukierki dzieci siedzą na dywanie i jedzą cukierki dzieci stoją razem z paniami i pozują do zdjęcia grupowego

Bal Karnawałowy w grupie Tygrysków

Dnia 18 stycznia w grupie Tygrysków odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci były przebrane za różne postacie z bajek: księżniczki, jednorożce, wróżki, żołnierze itp. Nasi mali przebierańcy świetnie się bawili przy piosenkach dziecięcych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym Tygryskom. Dzieci miały możliwość pozowania do profesjonalnych zdjęć grupowych jak i indywidualnych. Na koniec dnia na małych przebierańców czekały paczki mikołajkowe.

przebrane w stroje karnawałowe dzieci siedzą przy stoliku przebrane w stroje karnawałowe dzieci siedzą przy stoliku chłopczyk i dziewczynka siedzą przy stoliku dziewczynka stoi przy ścianie i prezentuje swój strój karnawałowy chłopczyk stoi przy ścianie i pokazuje swoje przebranie dziewczynka stoi i prezentuje swój strój dziewczynka stoi przy ścianie i prezentuje swój strój karnawałowy dziewczynka stoi przy ścianie i prezentuje swój strój karnawałowy dziewczynka stoi przy ścianie i prezentuje swój strój karnawałowy dziewczynka stoi przy ścianie i prezentuje swój strój karnawałowy dziewczynka stoi przy ścianie i prezentuje swój strój karnawałowy chłopczyk stoi przy ścianie i pokazuje swoje przebranie chłopczyk stoi przy ścianie i pokazuje swoje przebranie chłopczyk stoi przy ścianie i pokazuje swoje przebranie dziewczynka stoi i prezentuje swój strój dziewczynka stoi i prezentuje swój strój dziewczynka stoi i prezentuje swoje przebranie karnawałowe dziewczynka stoi i prezentuje swoje przebranie karnawałowe dzieci pozują do grupowego zdjęcia dzieci w strojach karnawałowych tańczą przy piosenkach dzieci tańczą w kółeczku dzieci tańczą w kółeczku dzieci tańczą w kółeczku dzieci tańczą w pięknych strojach karnawałowych w kółeczku dzieci tańczą w pięknych strojach karnawałowych w kółeczku dziewczynki tańczą w kółeczku dzieci zrobiły pociąg dzieci tańczą w wężyku dzieci tańczą w kółeczku dzieci tańczą w kółeczku przebrane dzieci w stroje karnawałowe tańczą w kółeczku grupowe zdjęcie dzieci w strojach karnawałowych

Dnia 18.01.2022r. w grupie Misie odbył się bal karnawałowy. Z tej okazji dzieci mogły przebrać się za wymarzoną postać, bohatera ulubionej bajki albo ubrać się elegancko. Tego dnia nasze Misie bawiły się przy wesołych piosenkach karnawałowych. Dzieci tworzyły duże koła, dobierały się w pary a także tańczyły indywidualnie. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w tanecznych zabawach z balonikami. Po zabawie, dzieci miały okazję pozować do zdjęć indywidualnych i grupowych, które będą pamiątką na długie lata. Na zakończenie dnia dzieci otrzymały paczki świąteczne.

Opracowały: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Justyna Stawarz.

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w grupie, przy choince przebrane w różne stroje Zdjęcie przedstawia dzieci stojące w kółeczku, trzymające się za ręce. Na zdjęciu widać dzieci bawiące się balonami Na zdjęciu widać uśmiechniętego chłopca w stroju supermena, który bawi się balonem. Na zdjęciu widać uśmiechniętą dziewczynkę w stroju pszczółki, która bawi się balonem. Zdjęcie przedstawia chłopca, który siedzi na dywanie z balonikiem. Zdjęcie przedstawia chłopca i dziewczynkę podczas zabawy z balonami. Na zdjęciu widać uśmiechniętą dziewczynkę, która bawi się balonem. Na zdjęciu widać uśmiechniętego chłopca, którybawi się balonem. Zdjęcie przedstawia uśmiechniętą dziewczynkę z balonem. Zdjęcie przedstawia uśmiechniętą dziewczynkę z balonem. Zdjęcie przedstawia chłopca z balonikiem. Zdjęcie przedstawia chłopca z balonikiem. Zdjęcie przedstawia dziewczynkę w różowym stroju. Zdjęcie przedstawia chłopca z balonikiem. Zdjęcie przedstawia grupę dzieci, bawiące się w pociąg. Zdjęcie przedstawia dzieci, bawiące się w pociąg. Zdjęcie przedstawia dzieci, bawiące się w pociąg. Zdjęcie przedstawia dwójkę dzieci, które tańczą. Zdjęcie przedstawia dzieci, które tańczą. Zdjęcie przedstawia dzieci, które tańczą. Zdjęcie przedstawia dwójkę dzieci, które tańczą. Zdjęcie przedstawia dzieci, które tańczą. Zdjęcie przedstawia dwie dziewczynki, które tańczą.

Bal Karnawałowy w grupie Żabki

18 stycznia 2022r. w grupie Żabki odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od samego rana w żłobku pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrały się za bohaterów z bajek, biedronkę, pszczółkę. Nasze Żabki świetnie bawiły się tańcząc w parach, grupach. Nie zabrakło kolorowych balonów, które dzieci z chęcią odbijały. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym Żabkom.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk

Dzieci tańczą w parach. Dzieci bawią się balonami, część tańczy indywidualnie. Dzieci tańczą w parch. Chłopczyk z dziewczynką tańczy w parze. Dwie dziewczynki i chłopczyk tańczą w kółeczku. Dwóch chłopców tańczy w parze. Dziewczynka z chłopczykiem tańczy w parze. Dziewczynka z chłopczykiem bawi się balonami. Dzieci bawią się balonami. Dzieci bawią się balonai, część tańczy indywidualnie. Dzieci tańczą z balonami. Dzieci podrzucają balony. Dwóch chłopców tańczy w parze. Dzieci bawią się balonami. Dziewczynka z balonem. Dziewczynka przebrana za pszczółkę. Chłopczyk trzyma balonik. Chłopczyk przebrany za superbohatera. Dziewczynka przebranka za biedronkę trzyma balonik. Chłopczyk przebrany za postać z Psiego Patrolu. Chłopczyk z balonem. Chłopczyk z balonem. Dziewczynka z balonem. Chłopczyk przebrany za dynie. Chłopczyk trzyma balonik.

DRODZY RODZICE !!!

Żłobek Samorządowy w Hajnówce po raz kolejny przyłącza się do akcji niosącej pomoc, tym razem dla Rahima z Hajnówki. Chłopiec cierpi na anoreksję wczesnodziecięcą i autyzm. W związku z tym zachęcamy wszystkich rodziców do wykonania ozdób bożonarodzeniowych na Kiermasz Świąteczny (stroiki, bombki, kartki, pierniczki, wieńce bożonarodzeniowe i inne dekoracje świąteczne). Ozdoby można przynosić do żłobka i wkładać do specjalnie oznaczonych pudeł. Zbiórka trwa do 13 grudnia. Dochód z kiermaszu w całości zostanie przekazany na leczenie Rahima.

Chłopiec potrzebuje naszej pomocy i otwartego serca.

DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ POMOC


DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W ŻŁOBKU

Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości żłobek wziął udział w akcji ,,Niepodległa do Hymnu”. Aby upamiętnić ten dzień każda z grup zrobiła zdjęcie na tle symboli Narodowych, odsłuchała Hymn oraz inne pieśni patriotyczne. Dziękujemy rodzicom za piękne przygotowanie dzieci na tą okazję.

Dzieci razem z Paniami siedzą na krzesełkach ubrane na biało- czerwono i trzymają czerwone i białe balony Dzieci stoją razem z Paniami ubrane w stroje biało – czerwone i trzymają biało – czerwone flagi Dzieci stoją razem z Paniami w strojach biało – czerwonych Dzieci razem z Paniami stoją w strojach biało – czerwonych i trzymają w rączkach biało – czerwone flagi Dzieci stoją razem z Paniami ubrane w stroje biało – czerwone i trzymają biało – czerwone flagi

PRÓBNA EWAKUACJA W ŻŁOBKU

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym żłobku w dniu 21.10.2021r. o godz. 10.00 została przeprowadzona próbna ewakuacja przeciwpożarowa pracowników żłobka oraz dzieci. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani Dyrektor. Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci ze wszystkich grup żłobkowych oraz cały personel placówki. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale żłobkowe zostały puste. Dzieci i personel bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuścił swoje sale. Próbna ewakuacja została zorganizowana w celu przećwiczenia zachowania się personelu oraz dzieci w przypadki konieczności prawdziwej ewakuacji.

ewakuacja

DZIEŃ DRZEWA W GRUPIE TYGRYSKÓW

8 października grupa Tygrysków obchodziła Dzień Drzewa. Tego dnia w grupie odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka i przyrody, zobaczyły także jak wygląda drzewo w różnych porach roku. Tygryski uczyły się rozpoznawać i nazywać drzewa iglaste i liściaste. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną ,,Kolorowe drzewo” metodą stemplowania przy użyciu folii bąbelkowej. Po zajęciach w sali dzieci z paniami wybrały się na spacer w poszukiwaniu największych drzew w pobliżu żłobka. W czasie spaceru dzieci oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści i gałązek.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Marta Kruk

Pani pokazuje ilustrację budowy drzewa Pani pokazuje ilustrację budowy drzewa Chłopczyk dotyka igiełki na gałązce Dzieci siedzą na dywanie i oglądają plansze drzewa w różnych porach roku Pani rozdaje gałązki dzieciom Dzieci stoją na dywanie i naśladują szum drzew Chłopczyk wykonuje pracę plastyczną Chłopczyk stempluje folią bąbelkową Dziewczynka wykonuje pracę plastyczną ,,Kolorowe drzewo” Chłopczyk wykonuje pracę plastyczną za pomocą stemplowania Dziewczynka pokazuje swoje kolorowe drzewko Dzieci stoją przy dużym drzewie Dzieci dotykają kory drzewa Dzieci stoją w kole wokół drzewa Dzieci stoją przy iglastym drzewie Dzieci zbierają kolorowe liście

TYGRYSKI POZNAJĄ DARY JESIENI

Za nami miesiąc wrzesień, który był miesiącem adaptacyjnym. Był on bardzo emocjonującym okresem w życiu naszych Tygrysków, a nowe sytuacje i zmiany były stresujące zarówno dla dzieci jaki i rodziców. Jednak nasze Tygryski szybko wdrożyły się w nowe zasady panujące w grupie. Od października Tygryski rozpoczęły zajęcia dydaktyczne. W pierwszym tygodniu głównym tematem zajęć było zapoznanie dzieci z nową porą roku, jaką jest jesień. Dzieci na zajęciach mogły zobaczyć jak różnorodna, barwna i piękna jest ta pora roku. Poznały dary, jakie niesie ze sobą jesień, czyli kasztany, żołędzie, kolorowe liście, grzyby, orzechy, jarzębina itp. Jak piękna i kolorowa jest jesień Tygryski mogły się przekonać podczas spacerów. Zapoznały się z wierszem ,Grzybek tu, grzybek tam” oraz naśladowały ruchem treść piosenki ,,Kolorowe listki”. Na zajęciach zrobiliśmy także jesienną ścieżkę sensoryczną, w której wykorzystaliśmy poznane wcześniej dary ( kasztany, żołędzie i kolorowe liście). Ścieżka sensoryczna miała duże znaczenie dla małych stópek dzieci, ponieważ usprawniała motorykę dużą, rozwijała wrażenia dotykowe i stymulowała receptory. Nie obyło się również bez zabaw ruchowych oraz zabaw z chustą animacyjną.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Marta Kruk

Dzieci idą na spacer Chłopczyk trzyma w rączce kolorowe liście Dzieci zbierają liście Dzieci w sali pokazują swoje bukiety z kolorowych liści Dzieci siedzą na dywanie w kole i trzymają wagoniki z darami jesieni Pani czyta wiersz Dziewczynka dołącza wagonik z grzybkami do pociągu Dziewczynka kładzie na dywan wagonik z jarzębiną Dzieci siedzą na dywanie przy pociągu z wagonikami, w których są dary jesieni Dzieci oglądają na dywanie plansze z darami jesieni Chłopczyk wkłada żołędzie do koszyczka Dziewczynka wkłada grzybki do koszyka Dziewczynka zbiera kolorowe listki do koszyczka Dziewczynka idzie po jesiennej ścieżce sensorycznej Dziewczynka stoi w pudełku , w którym znajdują się żołędzie Chłopczyk stoi w pudełku, w którym są kolorowe liście Chłopczyk segreguje odpowiedni listek do skrzynki w takim samym kolorze Chłopczyk kładzie brązowy listek do brązowej skrzynki Chłopczyk kładzie brązowy listek do brązowej skrzynki Dzieci stoją wokół chusty animacyjnej, na której leżą liście Dzieci falują chustą animacyjną Dzieci na sali zbierają listki

Jesień to czas w którym przyroda zmienia swoje barwy. Po minionym okresie adaptacji przyszła pora aby nasze małe Smerfiki stworzyły swoją pierwszą pracę plastyczną, która polegała na pokolorowaniu za pomocą kredek pastelowych jesiennego listka. Do tego zadania maluszki podeszły z ogromnym zainteresowaniem. Najważniejszą rzeczą, którą należało zrobić przed rozpoczęciem kolorowania było oczywiście dokładne obejrzenie kredek, które dzieci otrzymały. Smerfiki kolorowały swoje prace jak również pomagały kolegom i koleżankom.

Opracowały Panie z Grupy Smerfów

Pani rozdaje karty pracy dzieci oglądają kredki Dzieci kolorują listki kolegów chłopcy siedzą w krzesełkach dzieci siedzą przy stoliku dzieci przyglądają się sobie na wzajem opiekunki pokazują dzieciom jak używać kredki chłopiec w krzesełku koloruje listek

Grupa Misie – Światowy Dzień Warzyw i Owoców

W piątek 15 października w naszej grupie świętowaliśmy Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Święto było poprzedzone cyklem zajęć na temat zdrowego odżywiania. Poprzez różne zabawy, bezpośrednie smakowanie owoców i twórczość plastyczną, dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy i nabywały przekonania do ich jedzenia.

Opracowały: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Justyna Stawarz

Na pierwszym zdjęciu widać grupę dzieci, które siedzą na dywanie w trakcie zajęć o warzywach i owocach. Na drugim zdjęciu widać grupę dzieci, które siedzą na dywanie w trakcie zajęć o warzywach i owocach. Trzecie zdjęcie przedstawia dzieci, które siedzą na dywanie i opiekunkę, która czyta książkę. Zdjęcie przedstawia dziewczynkę, która degustuje owoce. Zdjęcie przedstawia dziewczynkę, która degustuje owoce. Zdjęcie przedstawia dziewczynkę, która degustuje owoce. Zdjęcie przedstawia dziewczynkę, która degustuje owoce. Zdjęcie przedstawia chłopca, który degustuje owoce Zdjęcie przedstawia chłopca, który degustuje owoce Zdjęcie przedstawia grupę dzieci i opiekunkę, która prezentuje owoce Zdjęcie przedstawia chłopca, który degustuje owoce Zdjęcie przedstawia grupę dzieci i opiekunkę, która czyta opowiadanie Zdjęcie przedstawia grupę dzieci i opiekunkę, która czyta opowiadanie Zdjęcie przedstawia grupę dzieci i opiekunkę, która czyta opowiadanie Zdjęcie przedstawia prace plastyczne wykonane podczas zajęć.

CYKL SPOTKAŃ PT. ,,TAJEMNICZY ŚWIAT BAJEK”

Grupa Tygryski zainicjowała cykl spotkań pod hasłem ,,Tajemniczy świat bajek”. Głównym celem zajęć jest promowanie książki, wspieranie rozwoju dziecka poprzez głośne czytanie oraz podkreślanie wartości książki jako niezbędnego elementu do prawidłowego rozwoju najmłodszych. Cykl spotkań będzie polegał na czytaniu wybranych tekstów literackich (bajek, baśni, krótkich opowiadań, wierszy) związanych z opracowanymi tematami spotkań. W rolę lektorów wcielą się zaproszeni goście. Zajęcia będą dodatkowo uatrakcyjniane pogadanką lub rozmową kierowaną z dziećmi na temat czytanych utworów. Na koniec dzieci wykonają pracę plastyczną związaną z tematem. Zajęcia będą odbywać się regularnie przez cały rok.

Bajki mają ogromne znaczenie w rozwoju małego dziecka. Pobudzają fantazję i wyobraźnię, rozwijają możliwości poznawcze dziecka, wzbogacają słownictwo. Dziecko słucha bajek z przejęciem, całym sobą przeżywa treść bajki, na twarzy maluje się każde drobne zdarzenie opowiadania. Bajka jest niewątpliwie pierwszą ,,literaturą” dziecięcą. Zachęcanie dzieci do kontaktu z książką będzie miało ogromne znaczenie w ich dalszej nauce.

W naszym żłobku polecamy stare bajki, które rodzice, a nawet dziadkowie znają ze swojego dzieciństwa. Bajki te są proste, nie zawierają nadmiernej ilości bodźców.

Zachęcamy rodziców do czytania swoim dzieciom różnych utworów literackich.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA RAHIMA

Żłobek Samorządowy w Hajnówce organizuje zbiórkę nakrętek dla Rahima Fedosiewicza z Hajnówki. Chłopiec od 10 miesiąca życia cierpi na anoreksję wczesnodziecięcą – jadłowstręt. Samo przebywanie w otoczeniu jedzenia sprawia mu ogromną trudność, nie mówiąc już o możliwości samego spożywania. Potrafi tracić przytomność bądź mieć problem z oddychaniem przy kontakcie z niektórym jedzeniem. Rahim przeszedł kilka terapii jedzeniowych. Każda z nich dawała rodzicom, lekarzom i terapeutom ogromną nadzieję. Niestety na chwilę przegrywa walkę o możliwość samodzielnego jedzenia. Od ponad roku rodzice karmią chłopca dojelitowo.

Największym marzeniem chłopca jest by kiedyś żywić się samodzielnie, by rodzice nie przeżywali koszmaru, kiedy zatrzymują się jego funkcje życiowe. Niestety nie wszyscy specjaliści wiedzą jak mu pomóc, dlatego razem z rodzicami pokonuje tysiące kilometrów w poszukiwaniu pomocy. Rahim jest medyczną zagadką dla wielu lekarzy, nawet tych najbardziej doświadczonych, ale mimo to walczy by odnieść sukces. Autyzm, który mu towarzyszy wcale nie ułatwia terapii, podróży, ani przebywania daleko od domu. Każdy wyjazd to dla chłopca i jego rodziców duże wyzwanie, a dodatkowo ogromne koszty.

Rahim jest małym chłopcem, który potrzebuje Naszej pomocy i otwartego serca. Może Twoja pomoc pomoże uratować Jego życie.

Zapraszamy wszystkich rodziców do przyłączenia się do zbiórki.zbiorka zbiorka

Grupa Żabki

10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Z tej okazji dzieci z grupy Żabki wykonały w ramach zajęć plastycznych własne jesienne drzewo. Dzieci stemplowały drzewo patyczkami kosmetycznymi maczanymi w kolorowych farbach (pomarańczowej, żółtej, czerwonej i zielonej). Zabawa z farbami bardzo podobała się naszym maluszkom.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk

Dziewczynka tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie. Dziewczynka tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie. Chłopczyk tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie. Chłopczyk tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie. Dziewczynka tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie. Dziewczynka tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie. Chłopczyk tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie. Chłopczyk tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie. Dziewczynka tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie Chłopczyk tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie. Chłopczyk tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie. Chłopczyk tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie. Chłopczyk tworzy jesienne drzewo za pomocą patyczków kosmetycznych maczanych w kolorowej farbie.

Adaptacja w Pszczółkach

Minął wrzesień, który był okresem adaptacji. Dzieci przystosowały się do zmian, które nastąpiły w ich życiu. Choć był to okres trudny i pełen emocji to również fascynujący nie tylko dla dzieci ale też dla opiekunek. Wrzesień upłynął pod znakiem wzajemnego poznawania się, zdobywania zaufania i przyzwyczajania się do otaczającego, nowego świata. Dzieci wykonały swoją pierwszą pracę plastyczną" kolorowy parasol", a także miały możliwość zabawy kulkach na sali sensorycznej.

Opracowały Panie z grupy Pszczółki

Dzieci bawią się naczynkami siedząc na dywanie Dzieci wykonują pracę plastyczną ,,Kolorowy parasol,, Dzieci bawią się w basenie z kulkami na sali sensorycznej.

Adaptacja w grupie Misie

Pierwsze tygodnie września za nami. Mija okres adaptacji w grupie Misie. Niewątpliwie był to wyjątkowy ale i trudny okres dla wielu dzieci, gdyż po raz pierwszy stały się częścią grupy społecznej. Podczas pierwszych tygodni, dzieci w żłobku zostały zapoznane z zasadami panującymi grupie. Panie opiekunki skutecznie wdrażały dzieci w harmonogram dnia. Od pierwszych dni nasze Misie chętnie podejmowały zabawy z rówieśnikami.

Opracowały: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Justyna Stawarz

Pierwsze zdjęcie przedstawia grupę dzieci bawiące się na dywanie. Drugie zdjęcie przedstawia chłopców, którzy budują klockami. Na trzecim zdjęciu widać czworo dzieci, bawiące się na dywanie. Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców, którzy budują klockami. Piąte zdjęcie przedstawia chłopców, którzy budują klockami. Zdjęcie przedstawia dzieci bawiące się na dywanie. Na zdjęciu widać uśmiechniętą dziewczynkę, która bawi się na dywanie. Na zdjęciu widać uśmiechniętą dziewczynkę, która bawi się na dywanie. Na zdjęciu widać chłopca, który siedzi przy stoliku i koloruje obrazek. Zdjęcie przedstawia sześcioro dzieci, które siedzą przy stoliku i kolorują obrazek. Zdjęcie przedstawia pięcioro dzieci, które siedzą przy stoliku i kolorują obrazek. Na zdjęciu widać troje dzieci przy stoliku, które kolorują obrazek. Na zdjęciu widać czworo, które bawią się dzwoneczkami.

Powitanie wakacji

Góry i lasy, morze i rzeka….
Tyle radości nas wszystkich czeka.
Tyle radości daje nam lato,
więc je serdecznie kochamy za to!

W piątek 25 czerwca 2021r. dzieci z grupy żabki wykonały ostatnia wspólna pracę plastyczną pt. „Plaża”. Dzieci poprzyklejały muszelki, rozgwiazdy, wiaderko, zamek z piasku, stateczki, słoneczko i inne elementy związane z plażą, morzem, wakacjami. Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk.

Dziewczynka przykleja mewę. Chłopczyk przykleja statek Dziewczynka przykleja zamek z piasku. Dziewczynka przykleja latawiec. Dziewczynka przykleja muszelkę. Dziewczynka przykleja muszelkę. Zdjęcie grupowe. Dzieci trzymają wykonaną pracę przedstawiającą plażę mad morzem.

TYGRYSIE GOFRY

Jak wszyscy doskonale już wiedzą, że nasze Tygryski uwielbiają gotować i bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach kulinarnych. Tym razem postanowiliśmy wykorzystać ostatnie, wspólne dni i razem z dziećmi przygotować gofry. Chyba nie ma łakomczucha, który nie lubiłby gofrów. Tygryski bardzo zaangażowały się w przygotowania. Wspólnie z rodzicami zakupiły niezbędne składniki, a później dzielnie pomagały przy pieczeniu gofrów. Najfajniejsze jest jednak to, że każdy mógł dowolnie udekorować przygotowanego wcześniej gofra i wybrać tylko te składniki, które najbardziej lubi. Nasze Tygryski spisały się na medal i po raz kolejny udowodniły, że w kuchni nie dorówna im nawet Mastercheff. Dziękujemy wszystkim rodzicom małych Tygrysków za pomoc w organizacji zajęć.

Opracowała: Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska, Emilia Bortniczuk

Dzieci stoją wokół stołu i machają do pani Dziewczynka wsypuje mąkę do miski Chłopiec wsypuje mąkę do miski Dziewczynka wsypuję szklankę mąki do miski Dziewczynka wlewa szklankę mleka do miski Chłopczyk próbuje oddzielić żółtko od białka Dziewczynka wlewa żółtko do miski Chłopiec dodaję ubitą pianę z białek do miski Chłopczyk wsypuje łyżeczkę proszku do pieczenia Dziewczynka wlewa szklankę mleka do miski Chłopczyk wsypuję łyżkę cukru wanilinowego Dziewczynka miesza łyżką wszystkie składniki Chłopczyk trzyma talerz z goframi w kształcie serduszek Dziewczynka je gofra z bitą śmietaną i owocami Dziewczynka trzyma w ręku gofra Chłopczyk je gofra z bitą śmietaną i owocami

WIZYTA STRAŻAKÓW W NASZYM ŻŁOBKU

15 czerwca gościliśmy w żłobku strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Na spotkanie przybyły wszystkie grupy żłobkowe. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową oraz zachowaniem bezpieczeństwa. Przedstawiciele straży zaprezentowali żłobkowiczom ubranie specjalne oraz sprzęt. Dzieci uważnie i z zaciekawieniem słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka. Maluchy jak i starszaki z wielką radością chciały przymierzyć ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Żłobkowicze z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy. Dużym przeżyciem okazało się również lanie wody, piany prosto z wozu strażackiego. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem drobnych upominków oraz medali ,,Superbohatera” dla naszych gości. Dzięki takiemu spotkaniu dzieci poznały ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka. Wrażenia i emocje jakie dostarczyli naszym dzieciom strażacy pewnie na długo pozostaną w pamięci. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Dzieci siedzą na kocach i słuchają pogadanki pana strażaka Pan strażak pokazuje dzieciom sprzęt strażacki Pan strażak prezentuje wóz strażacki Pan strażak pokazuje dzieciom hełm strażacki Chłopczyk przymierza hełm strażacki Chłopczyk zakłada hełm strażacki Chłopczyk przymierza hełm strażacki Dziewczynka przymierza hełm strażacki Chłopczyk przymierza plecach z wyposażeniem Chłopczyk przymierza plecak i hełm strażacki Dziewczynka zakłada plecak i hełm strażacki Dziewczynka zakłada hełm strażacki Chłopczyk przymierza plecak i hełm Dziewczynka w kamizelce strażaka Lanie wody z węża strażackiego Lanie piany z węża strażackiego Prezentacja sprzętu strażackiego w wozie Chłopczyk pilotem uruchamia światła w wozie strażackim Pan strażak pokazuje dzieciom ubiór strażacki Chłopczyk leży na noszach Chłopczyk leży na noszach Dziewczynka leży na noszach Dzieci wręczają dla strażaków podziękowanie, medale oraz słodki upominek Grupowe zdjęcie wszystkich dzieci ze strażakami Dzieci z grupy Tygrysków przy wozie strażackim razem ze strażakami Dzieci z grupy Misie stoją przy wozie strażackim Dzieci z grupy Pszczółki razem ze strażakami przy wozie strażackim Dzieci z grypy Żabki stoją przy wozie strażackim Dzieci siedzą w wozie strażackim Dzieci siedzą w wozie strażackim Dzieci siedzą w wozie strażackim Dzieci siedzą w wozie strażackim Dzieci siedzą w wozie strażackim

WIZYTA PANI POLICJANTKI W GRUPIE TYGRYSKÓW

10 czerwca grupę Tygrysków odwiedziła pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, która przybliżyła naszym dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci otrzymały również wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja radiowozu policyjnego oraz wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Na koniec spotkania Tygryski otrzymały kolorowanki i odblaski. Również nasze dzieci na zakończenie zajęć wręczyły pani policjantce drobny upominek i podziękowania. Dziękujemy Pani Paulinie Pawluczuk – Kośko za przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden Tygrysek nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem.

Opracowała: Emilia Bortniczuk, Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska

Pani policjantka pokazuje dzieciom radiowóz policyjny Pani policjantka czyta ulubioną książeczkę dzieci ,,Kicia Kocia zostaje policjantką Pani policjantka pokazuje dzieciom czapkę policyjną Chłopczyk przymierza czapkę Dziewczynka chętnie przymierza czapkę policyjną Chłopczyk trzyma pałkę policyjną Chłopczyk ogląda kajdanki Chłopczyk trzyma kajdanki policyjne Chłopcy siedzą w radiowozie Dziewczynki siedzą w radiowozie policyjnym Pani policjantka rozdaje dzieciom odblaski Pani policjantka częstuje dzieci drobnym upominkiem Chłopczyk wręcza pani policjantce podziękowanie i drobny upominek Dzieci razem z panią policjantką stoją przy radiowozie policyjnym Dziewczynka stoi przy radiowozie i trzyma kolorowankę Chłopczyk trzyma kolorowankę Dzieci siedzą przy stolikach i kolorują kolorowankę, którą dostały od pani policjantki

Grupa Misie - Upalny Czerwiec

Piękna pogoda to okazja do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.  Dzieci z grupy Misie każdego słonecznego dnia wyruszały na plac zabaw, aby wspinać się, pokonywać różne przeszkody i zjeżdżać ze zjeżdżalni. Nasze Misie wiedzą, że dzięki ruchowi na świeżym powietrzu nie tylko świetnie się bawią, ale również podnoszą sprawność fizyczną. W bardzo upalne dni nasze Misie, odpoczywały w cieniu podczas wspólnych pikników, które bardzo podobały się dzieciom.

Opracowała: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Justyna Stawarz

Na zdjęciu widać uśmiechniętego chłopca, który zagląda przez okienko na placu zabaw. Na zdjęciu widać dzieci zjeżdżające na zjeżdżalni. Zdjęcie przedstawia dziewczynkę na placu zabaw. Zdjęcie przedstawia grupę dzieci, które są na ''statku'' na placu zabaw. Zdjęcie przedstawia dziewczynkę, która podaje roślinki dla chłopca. Na zdjęciu widać dziewczynkę, która biegnie na placu zabaw. Zdjęcie przedstawia uśmiechniętą dziewczynkę, na placu zabaw. Zdjęcie przedstawia chłopca, który pokazuje kwiatek. Na zdjęciu widać chłopca w kapeluszu na placu zabaw. Zdjęcie przedstawia uśmiechniętą dziewczynkę, która zagląda przez kółeczko na placu zabaw. Zdjęcie przedstawia grupę dzieci bawiące się na placu zabaw. Zdjęcie przedstawia grupę dzieci bawiące się na placu zabaw. Zdjęcie przedstawia całą grupę dzieci, które siedzą na kocyku podczas pikniku. Zdjęcie przedstawia całą grupę dzieci, które siedzą na kocyku podczas pikniku. Na zdjęciu widać sześcioro dzieci, podczas pikniku. Na zdjęciu widać sześcioro dzieci, podczas pikniku. Na zdjęciu widać czworo dzieci siedzące na kocyku. Na zdjęciu widać chłopca na kocyku, który je arbuza. Na zdjęciu widać dziewczynkę na kocyku, która trzyma arbuza. Zdjęcie przedstawia dwójkę dzieci na kocyku, podczas pikniku.

KOLOROWE BAŃKI MYDLANE W GRUPIE TYGRYSKÓW

Bańki mydlane mają w sobie coś fascynującego. Nasze Tygryski bardzo lubią zajęcia na świeżym powietrzu. I tym razem zajęcia odbyły się na placu. Były to zabawy badawcze z mydłem i wodą oraz ćwiczenia oddechowe. Nasze Tygryski zapoznały się z właściwościami mydła, zasadą powstawania baniek mydlanych oraz ze sposobem spędzania wolnego czasu. Na początku zajęć dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania ,,Bańka” , następnie na podstawie wiersza S.Marszaka ,,Bańka mydlana” pani zaprezentowała wykonanie płynu do robienia baniek z wody i płynu do naczyń. Tygryski również barwiły płyn do baniek mydlanych kolorowymi farbkami i ozdabiały biały arkusz papieru bańkami, które zostawiały po sobie niezwykły ślad. Dzieci także próbowały zrobić własny przyrząd do robienia baniek za pomocą kilku słomek i taśmy klejącej. Najbardziej fascynującą zabawą było puszczanie przez panie dużych baniek. Na koniec zajęć Tygryski próbowały same robić bańki mydlane różnymi przyrządami.

Opracowała: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk

Dzieci siedzą na kocu Pani opiekunka prezentuje wykonanie płynu do robienia baniek mydlanych Dziewczynka trzyma kubeczek z płynem do baniek Dzieci siedzą na kocach i trzymają słomki do baniek Dziewczynka dmucha bańki mydlane na biały arkusz papieru Chłopczyk dmucha bańki mydlane na arkusz papieru Chłopczyk dmucha w kubeczek, w którym znajduje się płyn do baniek Chłopczyk dmucha słomką w kubeczek, aby powstały bańki Dziewczynka trzyma kubeczek z bańkami Dzieci puszczają bańki Dziewczynka puszcza kolorowe bańki Dzieci łapią bańki mydlane Chłopczyk puszcza bańki mydlane różdżką Pani opiekunka puszcza duże bańki mydlane Chłopczyk i dziewczynka próbują puszczać duże bańki Dzieci puszczają duże bańki Dzieci puszczają duże bańki Dzieci puszczają bańki za pomocą różnych przyrządów Dzieci łapią kolorowe bańki mydlane

PODWODNA KRAINA W GRUPIE TYGRYSKÓW

8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. Tego dnia w sali grupa Tygrysków miała swój mały ocean z mieszkańcami morskich głębin. Dzieci mogły poznać różnorodny i wielobarwny świat zwierząt morskiej głębiny. Nasze starszaki wysłuchały na początku zajęć krótki wiersz, a potem z zaciekawieniem oglądały ilustracje niektórych mieszkańców oceanów i uważnie słuchały ciekawostek o nich. Tygryski poznały wiele gatunków morskich zwierząt żyjących w głębinach wód. Zgłębiały tajemnice jakie kryje w sobie środowisko wodne zdobywając nowe wiadomości. Zajęcia wzbudziły wielkie zainteresowanie światem podwodnych głębin, zwierząt i raf koralowych.

Opracowała: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk

mały ocean w sali Tygrysków dzieci siedzą w kole na dywanie dzieci siedzą w kole, a przed nimi imitacja oceanu dzieci oglądają zwierzęta mieszkające w kolorowej podwodnej krainie chłopczyk trzyma ilustracje rekina chłopczyk trzyma ilustracje ośmiornicy dziewczynka trzyma ilustracje zwierzęcia mieszkającego w oceanie dziewczynka pokazuje ilustracje żółwia morskiego dziewczynka pokazuje lustracje orki

Smerfiki na pierwszym spacerze

Dn. 02.06.2021r nasze małe smerfy po raz pierwszy wybrały się na spacer do pobliskiego parku. Dzieci były zachwycone wycieczką i niecierpliwe czekały kiedy dotrzemy do celu. Kontakt z przyrodą w tak licznej grupie był czymś wspaniałym. Maluchy deptały suchą trawę, rozsypywały ją delikatnie, dotykały liście drzew, poznawały otoczenie. Pierwsza nasza wyprawa była pełna wrażeń i emocji.

Opracowały Panie z grupy Smerfów.

Dzieci w wózku Dzieci na spacerze Dzieci w parku dzieci spacerują po parku dzieci spacerują przy amfiteatrze chłopiec pozuje do zdjęcia chłopiec i dziewczynka pozują do zdjęcia chłopiec i dziewczynka w parku dzieci depczą siano grupa dzieci depcze siano dziewczynki pozują do zdjęcia dzieci machają do zdjęcia

DZIEŃ DZIECKA W ŻŁOBKU

,,Uśmiech dziecka największym skarbem…”


1 czerwca jest nadzwyczajnie ważnym dniem dla dzieci. Tego dnia dzieci czują się wyjątkowo, a wszyscy dorośli chcą im sprawić radość.
W tym roku z okazji Dnia Dziecka zostało zorganizowane przedstawienie dla wszystkich dzieci żłobkowych, a w rolę aktorów wcieliły się dzieci z grupy Tygrysków. Z tej okazji Panie wspólnie z dziećmi przygotowały piosenki, tańce i wierszyki. Przygotowania do tego przedstawienia trwały wiele tygodni. Po wielu próbach przyszedł czas na wielki występ naszych małych aktorów. Nadszedł ten dzień – 1 czerwca. Tygryski z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i wokalne. Nie obyło się bez gromkich braw po zakończonej części artystycznej. Pani Dyrektor i nasze Tygryski na koniec przygotowały jeszcze wszystkim dzieciom drobny upominek. Również na sali na małych artystów z okazji Dnia Dziecka czekały prezenty. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor, paniom ze Żłobka oraz wszystkim dzieciom za przybycie. Mamy nadzieję, że nasze Tygryski sprawdziły się w roli małych artystów, a część artystyczna się podobała.

Opracowały: Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk, Emilia Bortniczuk

Dzieci przygotowują się do przedstawienia z okazji Dnia Dziecka Dzieci stoją i witają zgromadzonych gości Dzieci recytują wierszyk dla mamy Dzieci ustawiają się w pociąg do piosenki Dzieci jadą w pociągu i śpiewają piosenkę Dzieci ruchem ilustrują treść piosenki Dzieci jadą w pociągu Dzieci jadą w pociągu i śpiewają Dzieci śpiewają piosenkę Dzieci tańczą w kółeczkach Dzieci tańczą w parach Dzieci przytulają się w parach Dzieci tańczą w kółeczkach Dzieci śpiewają piosenkę Dziewczynki recytują wiersz Dzieci siedzą w kole z kolorowymi pomponami Dzieci siedzą na dywanie i ławeczkach Dzieci siedzą w kole i machają pomponami w rytm piosenki Dzieci tańczą z pomponami Dzieci siedzą w kole Grupowe zdjęcie naszych małych aktorów z Panią Dyrektor i paniami Wszystkie dzieci z Panią Dyrektor i paniami Dzieci trzymają dyplomy i prezenty z okazji Dnia Dziecka
Dzień Dziecka - FILM

Dzień Matki w grupie Tygrysków

26 maja obchodziliśmy Dzień Matki. Przygotowania do tego szczególnego dnia rozpoczęły się dużo wcześniej. Grupa Tygrysków chętnie uczyła się recytowania wierszyków i śpiewania piosenek z tej okazji. Uroczystości tej towarzyszyło wiele atrakcji. Dzieci własnoręcznie wykonały upominki dla swoich mam: kolorowe makaronowe korale oraz piękne laurki. Było bardzo wesoło i uroczyście, wszystkim udzielił się radosny nastrój. Wychodząc do domu dzieci swoim mamom wręczały laurkę, korale oraz kwiatek. Dzieci spisały się na medal. Wszystkim Mamom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Opracowała: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk

Dziewczynka maluje pomarańczową farbą makaron Dwóch chłopców siedzi przy stoliku i maluje farbami makaron Chłopiec maluje farbami makaron Chłopiec przykleja kwiatek Dziewczynka przykleja zielony listek Dziewczynka przykleja czerwone serduszko Chłopiec przykleja serduszko na laurce Chłopiec przykleja kwiatka Chłopiec przygotowuje laurkę dla swojej mamy Chłopczyk prezentuje gotową laurkę dla mamy Dzieci siedzą przy stolikach i nawlekają kolorowy makaron na wstążki Chłopiec nawleka kolorowy makaron na niebieską wstążkę Chłopiec robi kolorowe korale z makaronu dla swojej mamy Dziewczynka nawleka makaron Dzieci stoją i trzymają w rękach kolorowe róże Dziewczynka siedzi na krzesełku i trzyma w rączkach laurkę i różę Chłopczyk trzyma laurkę i różę, którą później wręczy swojej mamie Chłopczyk trzyma kwiatka i laurkę dla mamy
Dzień Matki - FILM
Sto Lat - FILM

Dnia 26.05.2021r.nasza grupa obchodziła Dzień Naszych Kochanych Mam. Z okazji tego święta dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną pod tytułem "Bukiet dla Mamy". Maluchy były zachwycone mogąc malować farbami za pomocą gąbki. Same wybierały kolor i miejsce na brystolu dla swojego kwiatka.

dziewczynki malują kwiatki dziewczynka maluje pomarańczowy kwiatek chłopiec maluje kwiatek dziewczynka z chłopcem siedza przy stoliku

Challange Niebieskie Motyle w naszym żłobku.

Corocznie dn. 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień wiedzy o autyzmie, którego celem jest podnoszenie świadomości wśród społeczeństwa o problemach z jakimi zmagają się osoby chore na autyzm i ich rodziny. Symbolem solidarności z tymi osobami jest kolor niebieski. W poprzednich latach mieszkańcy Hajnówki i okolic mieli możliwość uczestniczenia w tzw. niebieskich marszach aby móc wesprzeć i okazać życzliwość wobec osób ze spectrum autyzmu. W tym roku ze względu na pandemię tego typu marsze się nie odbyły. Nasz Żłobek nie pozostał jednak obojętny. Zostaliśmy nominowani przez SP4 w Hajnówce do niebieskiego challengu, któremu przyświecało hasło: Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami. Wyzwanie oczywiście zostało podjęte i staraliśmy się zrealizować je na 101%. Każda grupa stworzyła swoje grupowe prace nawiązujące do wyżej wymienionego hasła. Wszystkie dzieci zarówno te starsze jak i najmłodsze chętnie brały w nich udział. Dla uświetnienia tego dnia, uwieczniliśmy naszych wszystkich żłobkowiczów na wspólnej fotografii przekazując w ten sposób naszą niebieską iskierkę przyjaźni. " JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI"

Żłobek Samorządowy Hajnówka grupa Pszczółki dzieci pracują przy stoliku dzieci odbijają serduszka grupa Smerfy dzieci odbijają rączki opiekunka maluje dłoń grupa Misie dziewczynka wskazuje motyla dzieci ozdabiają serce grupa Tygryski dzieci ozdabiają brystol motylami dziewczynka przykleja motyla chłopiec przykleja motyla grupa Żabki dzieci przyklejają motyle dzieci wykonują pracę

Grupa Misie - Piosenka dla Mamy i Taty.


Dzień Mamy w grupie Żabki

„Małym serduszkiem życzę Ci mamo
Zdrowia, uśmiechu najwięcej.
A za twą dobroć i miłość
Przyjmij ten kwiatek w podzięce.”

26 maja obchodzony jest Dzień Mamy. Z tej okazji dzieci z grupy Żabki, aby podziękować swoim Mamusiom wykonały laurki. Dzieci tworzyły kolorowe tulipany z papieru, a następnie przyklejały je do wazonu. W środku laurki dzieci przykleiły życzenia. Kochanym Mamusiom życzymy wszystkiego najlepszego!!!

 Dziewczyna przykleja papierowe tulipany do wazonu. Chłopczyk przykleja listki do tulipana. Dziewczynka przykleja listek do tulipana. Dziewczynka skleja czerwonego tulipana. Chłopczyk przykleja papierowe tulipany do wazonu. Dziewczynka przykleja życzenia w środku laurki. Dziewczyna przykleja papierowe tulipany do wazonu. Dziewczynka przykleja listek do tulipana. Dziewczynka trzyma sklejonego papierowego tulipana. Dziewczyna przykleja papierowe tulipany do wazonu. Chłopczyk przykleja listki do tulipana. Zdjęcie zbiorowe, 7 dzieci stoi, 4 dzieci siedzi, każde z nich trzyma w ręku laurkę.

Grupa pszczółki - Dzień Mamy

Dzień mamy to ważne święto dla wszystkich Dzieci. Z tej okazji dzieci z grupy pszczółki przygotowały przy pomocy pań opiekunek laurki które wręczyły swoim Kochanym Mamom.

Dziewczynka podczas malowania laurki. Chłopiec podczas malowania laurki. Chłopiec podczas malowania laurki. Chłopiec podczas malowania laurki. Chłopiec podczas malowania laurki. Dziewczynka podczas malowania laurki. Chłopiec podczas malowania laurki. Dziewczynka podczas malowania laurki. Dziewczynka podczas malowania laurki. Chłopiec podczas malowania laurki. Zdjęcie grupowe. Dzieci trzymają w rękach laurki dla Mamy. Wierszyk dla Mamy - FILM

Udział Pszczółek w wyzwaniu „Jesteśmy z wami niebieskimi motylami”

21 maj 2021r. Dzieci z grupy pszczółki włączyły się do akcji na rzecz osób ze spektrum autyzmu w ramach #challengeniebieskiemotyle2021 .Dzieci ubrane na niebiesko i w opaskach z motylkami przystąpiły do pracy. Pomalowały rączki na niebiesko oraz odbiły je na białym arkuszu papieru w kształcie wielkiego motyla. Udział w akcji ma na celu Poszerzenie świadomości na temat autyzmu, także przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzicom.

Opracowały : Maria Onikijuk, Patrycja Mińko

Pani maluje dziewczynce rączkę niebieska farbą. Dziewczynka odbija rączkę na białym brystolu. Pani maluje dziewczynce rączkę niebieska farba. Dzieci siedzące przy stoliku. Na stole leży praca niebieskiego motyla z odbitych przez dzieci rączek. Chłopiec podczas wykonywania pracy plastycznej. Chłopiec podczas wykonywania pracy plastycznej. Dziewczynka podczas wykonywania pracy plastycznej. Dziewczynka podczas wykonywania pracy plastycznej. Chłopiec podczas wykonywania pracy plastycznej. Dzieci siedzące w półkolu ubrane na niebiesko, trzymające niebieskie balony. Po środku leży praca którą wykonały dzieci. Dzieci Stojąc prezentują swoja prace która wykonały. Praca plastyczna dzieci, niebieski motyl z odbitych rączek.

Tygryski zamieniają się w pszczółki

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Dlatego nasze Tygryski postanowiły dowiedzieć się więcej na temat tych pracowitych i pożytecznych owadów. W tym dniu dzieci przyszły do żłobka ubrane w kolorze żółtym i na jeden dzień zamieniły się w pszczółki. Tygryski wysłuchały wierszyka pt. ,,Pracowita Pszczółka”. Przeprowadzono na zajęciach pogadankę wspartą kolorowymi ilustracjami, między innymi na temat : ,,Jak powstaje miód?”, ,,Kto to jest pszczelarz i na czym polega jego praca?”. Dzieci przypomniały sobie wygląd pszczoły oraz zapoznały się z wyglądem ula. Dowiedziały się również dlaczego pszczoły są bardzo pożyteczne i pracowite. Zajęcia urozmaiciły zabawy ruchowe, w których nasze Tygryski mogły zamienić się w prawdziwe pszczółki. Oczywiście nie obyło się bez tańców. Dzieci tańczyły do piosenki Pszczółka Maja - ,,Taniec Mai”. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną.

Opracowanie: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk

dzieci siedzą w kole na dywanie Pani przestawia ilustrację pszczoły na dywanie leżą ilustracje przedstawiające pszczołę, ul i plaster miodu dwóch chłopców trzyma w ręku ilustracje pszczół dziewczynka trzyma ilustrację, na której przedstawiony jest pszczelarz dziewczynka trzyma ilustrację, na której pokazana jest ramka z ula dziewczynka pokazuję ramkę z ula, którą przyniosła do żłobka dzieci stoją na dywanie dzieci biegają po sali i naśladują odgłosy pszczół dzieci naśladują pszczoły dzieci kucają na dywanie dzieci tańczą w kole do piosenki Pszczółka Maja - ,,Taniec Mai”

Dzień Rodziny w grupie Tygrysków

Dnia 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. W związku ze zbliżającym się świętem dzieci z grupy Tygrysków postanowiły dowiedzieć się więcej o swoich rodzinach. Starszaki przyniosły z domu zdjęcia rodziców i rodzeństwa. Opowiedziały innym o swoich najbliższych. Wspólnie stworzyliśmy w naszej sali piękną fotogalerię. Teraz w czasie zabawy możemy zerkać na naszych rodziców i przypominać innym dzieciom ich imiona.

Opracowały: Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska, Emilia Bortniczuk

Pani pokazuje zdjęcie dzieciom; dzieci siedzą w kle na dywanie Dziewczynka trzyma zdjęcie swojej rodziny Chłopiec pokazuje zdjęcie swoich rodziców Dziewczynka pokazuje zdjęcie, które przyniosła do żłobka Chłopczyk trzyma w rączce zdjęcie Chłopczyk prezentuje zdjęcie swoich rodziców Chłopiec pokazuje zdjęcie, na którym jest ze swoimi rodzicami Chłopiec trzyma w ręku zdjęcie swojej rodziny Chłopczyk pokazuje zdjęcie, na którym jest jego mama siostra i on Dziewczynka pokazuje swoje zdjęcie z mamą Dziewczynka prezentuje zdjęcie swojej rodziny, które przyniosła do żłobka Dziewczynka trzyma zdjęcie Chłopiec pokazuje zdjęcie swojej rodziny Dziewczynka trzyma zdjęcie, na którym jest z mamą i tatą Dzieci siedzą w kole i machają do Pani Dzieci oglądają na dywanie swoje zdjęcia, które przyniosły z domu

Grupa Żabki i niebieskie motyle

21 maja 2021r. grupa Żabki wzięła udział w #challengeniebieskie motyle2021. Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Dzieci z grupy Żabki wykonały wspólną pracę plastyczną pt. „Jesteśmy w Wami niebieskimi motylami”. Małe żabki wykleiły w konturze serca dużo niebieskich motyli.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk

Dziewczynka smaruje klejem papierowego niebieskiego motylka. Chłopczyk przykleja niebieskiego motylka. Chłopczyk przykleja niebieskiego motylka. Dziewczynka trzyma klej w jednej ręce, w drugiej papierowego niebieskiego motyla. Dziewczynka przykleja niebieskiego motylka. Dziewczynka przykleja niebieskiego motylka. Dwóch chłopczyków i jedna dziewczynka przyklejają niebieskie motyle. Dwie dziewczynki i jeden chłopczyk przyklejają niebieskie motyle. Zdjęcie grupowe. Dzieci trzymają w rękach niebieskie balony. Dwoje dzieci trzyma wykonaną pracę plastyczną.

Grupa Misie - Mali Strażacy

4 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich i lubianych przez dzieci zawodów. Tego dnia dzieci przymierzyły mundur strażacki i obejrzały cały ekwipunek, m.in. gaśnicę, łom i topór strażacki, krótkofalówkę i kask. Wysłuchały opowiadania o przygodach dzielnego Strażaka Sama i obejrzały bajkę. Na koniec przygody strażackiej pokolorowały ulubioną postać.

Opracowały: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Justyna Stawarz

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie i opiekunkę, która pokazuje ekwipunek strażacki. Zdjęcie przedstawia cały ekwipunek strażacki: mundur, kask, łom itp. Na zdjęciu widać dwóch chłopców w mundurze strażaka. Na zdjęciu widać dwóch chłopców oglądających ekwipunek strażaka. Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców oglądających ekwipunek strażaka. Zdjęcie przedstawia chłopca i dziewczynkę w mundurze, którzy oglądają książkę Strażaka Sama. Na zdjęciu widać dwie dziewczynki w stroju strażaka. Zdjęcie przedstawia dziewczynkę, która koloruje obrazek strażaka. Na zdjęciu widać dzieci siedzące przy stolikach, które kolorują swoje obrazki. Na zdjęciu widać dzieci siedzące przy stolikach, które kolorują swoje obrazki. Zdjęcie przedstawia wystawę prac, wykonanych przez Misie.

Zabawy chustą i tunelem animacyjnym stanowią dla naszych maluszków dużą atrakcję. Wielobarwność pobudza ich wyobraźnię ,kreatywność, spostrzegawczość a także ćwiczy zwinność i zręczność manualną. Dzieci siadały na chustę, falowały nią, chowały się pod nią . Przechodzenie przez tunel również było fajną zabawą, dzieci ustawiały się w kolejce i grzecznie czekały na swoja kolej. Aby pozytywnie spożytkować pozostałą energię wspólną zabawę zakończyliśmy tańcami do piosenek inscenizowanych ruchem.

Opracowały panie z grupy Smerfików

dzieci pod chustą animacyjną dzieci trzymają chustę dziewczynka pod chustą dzieci siedzą na chuście dzieci trzymają woreczki z grochem dzieci biorą woreczki dzieci patrzą na panią dzieci dotykają tunel dzieci ustawiły się w kolejkę dziewczynka przechodzi przez tunel chłopiec przechodzi przez tunel dzieci przechodzą przez tunel dzieci wchodzą do tunelu dzieci tanczą dzieci tańczą na dywanie

Grupa Misie - W zdrowym ciele zdrowy duch!

Każde dziecko musi mieć okazję do zaspokajania naturalnej potrzeby ruchu. Nasze misie często biorą udział w zabawach ruchowych. Zajęcia te rozwijają sprawność fizyczną oraz koordynację ruchową. Dzieci chętnie wchodziły po schodkach, przechodziły przez kolorowy tunel a także po ławeczce utrzymując równowagę. Z zaciekawieniem pokonywały kolejne przeszkody, a uśmiech przez cały czas gościł na ich twarzach.

Opracowała: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Justyna Stawarz

Na pierwszym zdjęciu widać dziewczynkę, która przechodzi po ławeczce oraz grupę dzieci, która siedzi na dywanie. Na drugim zdjęciu widać chłopca, który przechodzi po ławeczce oraz grupę dzieci, która siedzi na dywanie. Na trzecim zdjęciu widać chłopca, który przechodzi po ławeczce oraz grupę dzieci, która siedzi na dywanie. Na czwartym zdjęciu widać dziewczynkę, która przechodzi po ławeczce oraz grupę dzieci, która siedzi na dywanie. Na piątym zdjęciu widać dziewczynkę, która przechodzi po ławeczce oraz grupę dzieci, która siedzi na dywanie. Zdjęcie przedstawia dzieci, które przechodzą przez tunel. Zdjęcie przedstawia dzieci, które przechodzą przez tunel. Zdjęcie przedstawia dzieci, które przechodzą przez tunel. Na zdjęciu widać dziewczynkę, która przechodzi przez tunel. Na zdjęciu widać chłopca, który przechodzi przez tunel. Na zdjęciu widać dziewczynkę, która przechodzi przez tunel. Na zdjęciu widać chłopca, który przechodzi przez tunel. Na zdjęciu widać dziewczynkę, która przechodzi przez tunel. Na zdjęciu widać uśmiechniętego chłopca na materacu. Ostatnie zdjęcie przedstawia dziewczynkę, która wychodzi z kolorowego tunelu.

Międzynarodowy Dzień Strażaka w grupie Żabki

4 maja 2021r. dzieci z grupy Żabki obchodziły Międzynarodowy Dzień Strażaka. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia bajek, w którym głównym bohaterem byli Strażacy. Następnie dzieci dowiedziały się jaki strój i sprzęt jest niezbędny w pracy strażaka. W czasie zajęć dzieci grały w grę memo oraz szukały w „płomieniach” sprzętów strażackich. Dzieci z grupy Żabki wcieliły się w role strażaka. Próbowały za pomocą gaśnicy ugasić ogień. Nie zabrakło również ćwiczeń fizycznych, przechodzenie przez tunel i pałąki.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Ludmiła Parfieniuk, Katarzyna Jeżewska

Telewizor, na którym odtwarzana jest bajka o strażakach. Dzieci oglądające bajki o strażakach. Dziewczyna grająca w grę memo. Chłopczyk grający w grę memo. Dziewczynka szukająca w pudełku sprzętów strażackich. Chłopczyk szukający w pudełku sprzętów strażackich. Dziewczynka szukająca w pudełku sprzętów strażackich. Chłopczyk szukający w pudełku sprzętów strażackich. Dziewczynka szukająca w pudełku sprzętów strażackich. Dziewczynka spryskująca wodą obrazek płomienia. Dziewczynka spryskująca wodą obrazek płomienia. Chłopczyk spryskujący wodą obrazek płomienia. Dziewczynka spryskująca wodą obrazek płomienia. Dziewczynka spryskująca wodą obrazek płomienia. Dziewczynka przechodząca przez tunel. Dziewczynka przechodząca pod pałąkami.

Światowy Dzień Ziemi w grupie Tygrysków

,, Gdy już wszystko się zieleni,
Obchodzony jest Dzień Ziemi.
Miesiąc ekologii – kwiecień,
Wiosna wtedy jest na świecie”
A.Dziechciarczyk

2 kwietnia obchodzimy wyjątkowe święto - Światowy Dzień Ziemi, zwany również Międzynarodowym Dniem Ziemi. W tym dniu wszyscy powinni pomyśleć o naszej planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Z tej okazji odbyły się zajęcia, które miały na celu promowanie postaw proekologicznych. Tygryski wysłuchały krótkiego wierszyka pt. ,,Smutna Planetka” A. Tokarczyk. Na zajęciach nasi ,,mali przyjaciele przyrody” zastanawiali się jak chronić naszą Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby była czysta, zdrowa i piękna. Żłobkowicze poznały zasady recyklingu, dowiedziały się dlaczego pojemniki na śmieci mają różne kolory oraz próbowały same segregować śmieci. Dzieci podczas zajęć miały okazję również porozmawiać o tym co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla naszej planety, aby była szczęśliwa (czysta), a na koniec wykonały pracę plastyczną. Na pamiątkę wszystkie Tygryski otrzymały okolicznościowe medale ,,Przyjaciela przyrody”.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk

Pani ilustruje wiersz pt. ,,Smutna Planetka” A.Tokarczyk, obok siedzą na dywanie dzieci dzieci siedzą w kole na dywanie i oglądają ilustracje do wiersza ,,Smutna Planetka” Pani omawia jakiego koloru są kosze do segregacji śmieci chłopczyk próbuje segregować śmieci do odpowiedniego pojemnika, obok siedzą na dywanie dzieci dziewczynka próbuje segregować śmieci dzieci razem z Paniami za pomocą obrazków próbują przedstawić, co sprawia że ziemia jest smutna, a co można zrobić aby była szczęśliwa dzieci poznają za pomocą ilustracji Kodeks Małego Ekologa, czyli jak należy dbać o naszą planetę chłopiec otrzymuje medal ,,Przyjaciela przyrody”, obok stoi dziewczynka dzieci stoją w szeregu i pokazują swoje medale dziewczynka siedzi przy stoliku i nakleja niebieskie paseczki na rysunek przedstawiający naszą ziemię chłopczyk nakleja zielone paseczki na rysunek chłopiec koloruje kredką obrazek

Międzynarodowy Dzień Książki Tygrysków

,, Książka i możność czytania
- to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji…”
Maria Dąbrowska

, Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
-jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wiesława Szymborska

23 kwietnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tego dnia na zajęciach w grupie Tygrysków głównym bohaterem była książka. Na początku zajęć dzieci wysłuchały wiersza ilustrowanego obrazkami pt. ,,Smutna książka” O.Adamowicza. Nasze Tygryski zapoznały się z zasadami korzystania z książek, dowiedziały się jak powstaje książka oraz poznały budowę książki ( okładka, ilustracje, druk, strona tytułowa itp.). Podczas zabawy ,,Jakie to książki” nasi mali czytelnicy mogli dowiedzieć się, że książki są różne: małe i duże, kolorowe z ilustracjami lub tylko z literkami, grube lub cienkie. W trakcie zajęć dzieci mogły zagrać w memory książkowe. Odbyła się również pogadanka na temat różnicy między księgarnią a biblioteką. Czytanie książek dla dzieci pobudza wyobraźnię, kształtuje samodzielne myślenie, wzbogaca słownictwo, uwrażliwia, rozbudza zainteresowania, czytanie to także świetna zabawa.

Opracowały: Agnieszka Orzechowska, Emilia Bortniczuk, Anna Kowszuk

dzieci siedzą na dywanie w kole, Pani przedstawia za pomocą ilustracji zasady korzystania z książek dzieci powtarzają zasady korzystania z książek dzieci oglądają ilustracje jak powstaje książka dzieci siedzą na dywanie i trzymają kolorowe książeczki dzieci siedzą na dywanie i machają do Pani chłopczyk gra w memory chłopczyk odkrywa obrazki związane z książką, w oddali widać dziewczynkę i dwóch chłopców

Wiosenny ogródek w grupie Tygrysków

Nasze Tygryski dobrze wiedzą, że wiosna to czas siania i sadzenia, dlatego wraz z nadejściem wiosny nasi mali ogrodnicy postanowili założyć ,,Tygrysi ogródek”. Dzieci napełniły doniczki ziemią i posadziły szczypiorek, zasiały rzeżuchę oraz owies. Miały przy tym wielką frajdę. Nasze sadzonki zagościły na naszym parapecie. Teraz codziennie doglądają i polewają roślinki. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk

chłopczyk szpadelkiem wsypuje ziemię do zielonej doniczki chłopczyk stoi przy stoliku i wsypuje ziemię do doniczki dziewczynka wysiewa owies do doniczki chłopczyk wkłada cebulkę do czerwonej doniczki z ziemią dziewczynka sadzi cebulkę do doniczki z ziemią, obok stoi druga dziewczynka chłopczyk z pomocą Pani wysiewa nasiona rzeżuchy na tackę z ligniną chłopiec wysiewa owies do granatowej doniczki z ziemią dziewczynka wysiewa owies do doniczki dziewczynka wkłada cebulkę d granatowej doniczki z ziemią, obok stoi druga dziewczynka chłopczyk podlewa czerwoną konewką posadzoną cebulkę dziewczynka podlewa konewką posadzone roślinki chłopczyk podlewa posadzoną cebulkę dzieci siedzą na dywanie i machają do Pani, a przed nimi ustawione doniczki z posadzonymi roślinkami

Wiosenny spacer - Grupa Misie

Korzystając z wiosennego słońca dzieci z grupy Misie wybrały się na spacer w towarzystwie "węża", którego dzielnie prowadziły. Następnie dzieci razem z Paniami Opiekunkami udały się na plac zabaw w naszym Żłobku. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu to jest to, co nasze Misie lubią najbardziej. To był udany dzień!

Opracowały: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Justyna Stawarz

Pierwsze zdjęcie przedstawia całą grupę dzieci przed spacerem, trzymające Drugie zdjęcie przedstawia uśmiechnięte dzieci podczas spaceru. Trzecie zdjęcie przedstawia trójkę dzieci bawiące się na placu zabaw. Zdjęcie przedstawia trójkę dzieci na huśtawce w tzw. Zdjęcie przedstawia trójkę dzieci na huśtawce w tzw. Na zdjęciu szóstym widać dzieci podczas zjeżdżania na zjeżdżalni. Zdjęcie siódme przedstawia dwójkę dzieci liczące kolorowe krążki. Na ostatnim zdjęciu widać uśmiechniętego chłopca przy drewnianym sklepiku.

Przejażdżka do parku - Grupa Pszczółki

24 marca Nasze Pszczółki postanowiły sprawdzić czy wiosna na dobre zawitała do pobliskiego parku. Na przejażdżkę wyruszyły wózkiem, aby móc lepiej podziwiać zmiany zachodzące w przyrodzie. Gdy dotarły na miejsce dzieci były zachwycone z wiosennego ciepłego słońca. Nasze Pszczółki były bardzo zainteresowane i stały się prawdziwymi badaczami przyrody. W drodze powrotnej śpiewały wiosenne piosenki. Dzieci nie mogą się doczekać kolejnej wyprawy!

Opracowała: Justyna Stawarz, Patrycja Mińko

Pierwsze zdjęcie przedstawia dwie dziewczynki i dwóch chłopców podczas przejażdżki wózkiem do parku. Drugie zdjęcie przedstawia trójkę dzieci w parku, dziewczynka jest uśmiechnięta od wiosennych promieni słońca. Na trzecim zdjęciu widać czworo dzieci, szukające oznak wiosny w parku. Zdjęcie przedstawia dzieci, które badają jaką strukturę ma kora drzewa. Zdjęcie przedstawia dziewczynkę, która bada jaką strukturę ma kora drzewa. Zdjęcie przedstawia chłopca, który bada jaką strukturę ma kora drzewa. Zdjęcie przedstawia dzieci, które badają jaką strukturę ma kora drzewa. Ósme zdjęcie pokazuje uśmiechnięte dzieci wracające wózkiem do żłobka.

Wiosenny ogródek u Pszczółek

Nasze pracowite pszczółki założyły swój wiosenny ogródek. Przybliżając się do wiosny dzieci poznały nowalijki jakie mogliśmy wysiać oraz posadzić. Wszystkie dzieci chętnie posadziły cebulkę na szczypiorek. Wysiały tez rzeżuchę, koperek oraz owies. Na koniec nie mogliśmy zapomnieć o podlaniu. Po czym ogródek zagościł na naszym żłobkowym parapecie.

Opracowały: Patrycja Mińko, Justyna Stawarz

Dzieci stojące wokół stolika. Dzieci stojące wokół stolika. Dziewczynka wysiewająca nasionka rzeżuchy na spodek z watą. Dziewczynka wysiewająca nasionka rzeżuchy na spodek z watą. Chłopiec wysiewający nasionka rzeżuchy na spodek z watą. Chłopiec wysiewający nasionka rzeżuchy na spodek z watą. Dziewczynka wsypująca ziemie do doniczki. Chłopiec wsypujący ziemie do doniczki. Chłopiec wsypujący ziemie do doniczki. Chłopiec wkładający cebulkę do doniczki z ziemią. Dziewczynka wkładająca cebulkę do doniczki z ziemią. Dziewczynka wkładająca cebulkę do doniczki z ziemią. Chłopiec wkładający cebulkę do doniczki z ziemią. Chłopiec wkładający cebulkę do doniczki z ziemią. Dziewczynka podlewająca posadzone roślinki. Chłopiec wysiewający nasionka owsa. Dziewczynka wysiewająca nasionka koperku. Chłopiec wysiewający nasionka koperku. Dzieci obserwujące doniczki z posianymi ziarenkami. Doniczki z posianymi nowalijkami postawione na parapecie. Roślinki które wyrosły po kilku dniach.

Światowy Dzień Wody w gr. Pszczółek

22 Marca obchodziliśmy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci przyszły do żłobka ubrane na niebiesko. Pszczółki dowiedziały się gdzie znajduje się woda poprzez oglądanie ilustracji oraz spróbowały jak smakuje Woda. Po czym przystąpiły do zabaw z wodą w roli głównej. Zabawy polegały na obserwacji co pływa a co tonie. Próbowaliśmy tez wydostać lodowe skarby. Najwięcej frajdy sprawiła piana zrobiona z wody i płynu oraz zabawa imitująca wzburzone morze przy użyciu dużej foli. Następnie dzieci próbowały się wyciszyć przy różnych odgłosach wody . Na koniec wszyscy wykonali prace plastyczna wyklejając bibuła dużą kropelkę.

Opracowały: Patrycja Mińko, Justyna Stawarz

Chłopiec podczas wyklejania konturu kropli niebieska bibułą. Dziewczynka podczas wyklejania konturu kropli niebieska bibułą. Dziewczynka podczas wyklejania konturu kropli niebieska bibułą. Dzieci bawiące się folią imitującą fale na morzu. Dzieci bawiące się folią imitującą fale na morzu. Dzieci bawiące się folią imitującą fale na morzu. Dzieci obserwujące co pływa a co tonie w wodzie. Dzieci obserwujące co pływa a co tonie w wodzie. Dziewczynka dotykającą zabawkę która jest w zamrożonej wodzie. Dziewczynka próbuje wyjąc zabawkę z lodowej bryły. Dzieci patrzą na lód który się roztapia, podczas gdy pani polewa go ciepłą wodą. Dzieci siedzą przy stoliku i dotykają i piane . Dzieci patrzące na piane. Dzieci pijące wodę. Chłopiec z dziewczynka pija wodę. Dziewczynka trzymająca kubek z wodą. Chłopiec trzymający kubek z wodą Dzieci rysujące na macie wodnej Tablica z pracami dzieci.

Tygryski wybrały się na wiosenny spacer

Ciepła, słoneczna pogoda zachęca do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu, dlatego nasze Tygryski wybrały się na krótki spacer. Dzieciom podczas spaceru towarzyszyła kolorowa ,,gąsienica”. Podczas spaceru Tygryski szukały pierwszych oznak wiosny, obserwowały budzącą się do życia przyrodę, wsłuchiwały się w śpiew ptaków. Po tych miłych chwilach na świeżym powietrzu dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone na obiad.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk

zdjęcie przedstawia dzieci, które wychodzą na spacer, machają do Pani dzieci idą na spacer trzymając się kolorowej gąsienicy dzieci spacerując wypatrują pierwszych oznak wiosny na zdjęciu widać chłopczyka, który trzyma ,,gąsienicę dzieci podczas spaceru w słoneczny dzień chłopczyk podczas spaceru dzieci stoją na placu przedszkolnym i machają na Pani chłopczyk macha do Pani, z tyłu widać dzieci

Nasze Tygryski eksperymentują

,, Powiedz mi, a zapomnę,
Pokaż – a zapamiętam,
pozwól mi działać,
a zrozumiem!”
Konfucjusz

Nasza grupa Tygrysków zamieniła się w małych badaczy, a sala na chwilę zamieniła się w tajemnicze laboratorium. Dzieci miały okazję wspólnie z paniami przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty. Nasi mali badacze uczestniczyli w takich doświadczeniach jak: wędrująca woda, kolorowe wulkany, kolorowy deszcz, barwienie wody, mieszanie kolorów, kolorowy wir, bakterie, chemiczne jojo i inne. Tygryski zaspakajały swoją ciekawość, a eksperymentowanie okazało się wspaniałą zabawą, która dostarczyła dzieciom wiele wrażeń. Celem zajęć badawczych było rozwijanie ciekawości i kreatywności dzieci poprzez samodzielne eksperymentowanie i doświadczanie.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk

Tygrysie eksperymenty - film
dzieci oglądają finalny efekt eksperymentu ,, Mieszanie kolorów” na zdjęciu widać Panią, która wlewa olej do kubeczka z niebieską wodą, naprzeciwko siedzą dzieci na krzesełkach dzieci oglądają jak w kubeczku powstaje niebieski wir na zdjęciu widać dziewczynkę, która wlewa dużą strzykawką różową wodę do słoika, obok stoi Pani Pani razem z dziewczynką miesza wodę zabarwioną na zielony kolor chłopczyk trzyma dużą strzykawkę, obok niego stoi Pani dziewczynka razem z Panią zabarwia wodę fioletową farbą chłopczyk wkłada paluszek do talerzyka wypełnionego wodą z pieprzem Pani wyciska do szklanego pojemnika piankę do golenia, naprzeciwko siedzą dzieci na krzesełkach chłopczyk wrzuca do kubeczka fioletową bibułę, za nim widać siedzące dzieci na zdjęciu widać siedzące dzieci na krzesełkach dziewczynka wlewa dużą strzykawką wodę zabarwioną na fioletowy kolor Pani polewa ciepłą wodą butelkę z balonem, obok stoi dziewczynka Pani wykonuje eksperyment ,,Czerwony wulkan”, obok stoi dziewczynka na zdjęciu widać chłopczyka, który wkłada paluszek do talerzyka wypełnionego wodą i pieprzem, obok stoi Pani

„Przyjście wiosny” – J. Brzechwa
Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro: – przyjedzie pewnie furą…
Jeż się najeżył srodze: -raczej na hulajnodze.
Wąż syknął: -Ja nie wierzę, przyjedzie na rowerze. (…)

Wąż miał rację. Wiosna do grupy żabek przyjechała właśnie na rowerze. W czasie zajęć plastycznych dzieci ozdobiły suknię i rower Pani Wiosny w piękne, kolorowe kwiatki i motylki. Dzieci bardzo ucieszyły się, że powitaliśmy już wiosnę i czekają na cieplejsze dni.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk

Dziewczynka przykleja kwiatki w rowerowy koszyk. Chłopczyk przykleja kwiatek na sukni Pani Wiosny. Dziewczynka przykleja kwiatek na sukni Pani Wiosny. Dziewczynka przykleja kwiatek na rower Pani Wiosny. Chłopczyk przykleja kwiatek na rower Pani Wiosny. Chłopczyk przykleja kwiatek na rower Pani Wiosny. Chłopczyk przykleja kwiatek na sukni Pani Wiosny. Dziewczynka przykleja kwiatek na rower Pani Wiosny. Chłopczyk przykleja kwiatek na rower Pani Wiosny. Dziewczynka przykleja motylka na rower Pani Wiosny. Dziewczynka przykleja motylka na sukni Pani Wiosny. Dziewczynka przykleja kwiatek na włosy Pani Wiosny. Dziewczynka przykleja motylka na rower Pani Wiosny. Wspólna praca plastyczna: Pani Wiosna jadąca na rowerze.

Dnia 16.03.2021r. nasze maluszki z grupy Smerfików obchodziły Światowy Dzień Pandy. Z tej okazji przyszły do żłobka ubrane w biało-czarne stroje. Dopełnieniem ubioru były opaski z wizerunkiem pandy, którą otrzymało każde dziecko. W tym dniu dzieci miały okazję poznać różne ciekawostki z życia tego niezwykłego niedźwiadka, jak również przy pomocy opiekunek wykonać wspólną pracę plastyczną. Dzieci były żywo zainteresowane zajęciami i chętnie brały w nich udział.

Opracowały Panie z grupy Smerfików

dzieci zapoznają się z wyglądem pandy dzieci siedzą na dywanie dzieci z opiekunką siedzą na dywanie dziewczynka trzymana przez opiekunkę dziewczynka w opasce z podobizną pandy dziewczynki pozują do zdjęcia dziewczynki pozują do zdjęcia dziewczynka trzyma pluszowego misia dziewczynka uśmiecha się do zdjęcia chłopczyk w opasce pandy dzieci przygotowują sie do zabawy plastycznej chłopiec smaruje klejem dziewczynka smaruje klejem oko dla pandy dziewczynka smaruje klejem oko dla pandy 2 dziewczynka przykleja buzię dla pandy dziewczynka przykleja nos dla pandy dziewczynka smaruje klejem ucho dla pandy chłopiec dotyka ucha pandy dzieci przyglądają się wykonanej pracy opiekunki z dziećmi na dywanie

Wielka zbiórka grosza dla Kubusia - podsumowanie

Właśnie dobiegła końca kolejna akcja na rzecz Kubusia Suchodoły. W zbiórce uczestniczyli rodzice z dziećmi i pracownicy Żłobka Samorządowego w Hajnówce i wspólnymi siłami nazbieraliśmy aż 30kg! Wszystkie grosze zostały przekazane do skrzyni pirackiej, która czekała w budynku Urzędu Miasta w Hajnówce. Z tego miejsca wszystkie grosiki wyruszą w dalszą podróż i zostaną policzone i wpłacone na konto skarbonki Kubusia. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Opracowała: Justyna Stawarz

Zdjęcie przedstawia dzieci stojące przy stoliku z 'górą grosza', którą wspólnie uzbieraliśmy Zdjęcie przedstawia wagę, na której widać 30kg grosików

Pierwszy spacer Pszczółek

Nasze Pszczółki postanowiły skorzystać ze słonecznej pogody i wyruszyć na spacer. Dzieci w towarzystwie „gąsienicy” dzielnie wędrowały, szukając pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Po udanym spacerze był jeszcze czas na zabawę i odpoczynek.

Opracowały: Justyna Stawarz, Patrycja Mińko

Uśmiechnięta dziewczynka na spacerze trzyma 'gąsienicę' Dziewczynka i chłopiec podczas spaceru. Chłopiec podczas spaceru. Dwie dziewczynki i chłopczyk wypatruje wiosny. Zdjęcie przedstawia radosne dzieci na spacerze, które machają do Pani. Zdjęcie przedstawia grupę dzieci, prowadzące 'gąsienicę' na spacer.

Nasze dzieci z grupy MISIE to straszne łasuch. Dobrze wiedzą o tym panie opiekunki. Z okazji Dnia Kobiet 08.03. oraz Dnia Mężczyzn panie przygotowały swoim podopiecznym miłe niespodzianki. W poniedziałek dziewczynki otrzymał kwiatki z niespodziankami, lizaczkami. Chłopcy swoje prezenty dostali w środę, samochodziki z lizakami. Dzieci były zachwycone.

Opracowały: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Weronika Sirocka.

Na zdjęciu widać grupę dziewczynek z niespodziankami Na zdjęciu widać pięć dziewczynek z lizakami Na zdjęciu widać grupę chłopców Na zdjęciu widać chłopców z niespodziankami

Mniam, mniam Tygrysia sałatka jarzynowa

Każdy już pewnie wie, że nasze Tygryski to znakomici kucharze. Z myślą o jarzynowych witaminkach Tygryski postanowiły zrobić wspólnie zdrową sałatkę warzywną. Przy tej okazji dzieci poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Nasze Tygryski próbowały samodzielnie kroić i mieszać przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa. Przygotowanie sałatki naszym małym kucharzom sprawiło ogromną frajdę. Podczas tych zajęć kulinarnych Tygryski nauczyły się, że przygotowywanie posiłków wymaga zachowania szczególnej higieny. Sałatka przygotowana przez naszych mały Master Szefów była przepyszna!

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk

Dzieci stoją na dywanie obok siebie i prezentują swoje fartuszki Dzieci stoją przy stoliku, na którym są przygotowane warzywa do naszej Tygrysiej sałatki jarzynowej Chłopczyk wsypuje kukurydzę i zielony groszek do dużej miski Dziewczyna kroi plastikowym nożykiem ugotowaną marchewkę Chłopczyk kroi marchewkę Dziewczynka kroi marchewkę, a obok niej stoją dwie dziewczynki Chłopczyk kroi marchewkę, a obok niego stoi dziewczynka Dziewczynka na deseczce kroi plastikowym nożykiem ugotowane jajko, a obok niej stoi dziewczynka Dziewczynka kroi jajko Dziewczynka kroi ugotowanego ziemniaka Chłopczyk kroi ugotowaną pietruszkę Chłopczyk kroi obrane jabłuszko, a obok niego stoi dziewczynka Na zdjęciu widać chłopczyka, który kroi kiszone ogórki Dziewczynka kroi na deseczce obrane jabłko, a obok niej stoi chłopczyk Chłopczyk kroi jabłuszko Dziewczynka łyżką dodaje majonez do sałatki Dzieci stoją wokół stolika, na którym stoi przygotowana już sałatka warzywna Chłopiec przy stoliku je podwieczorek Dwie dziewczynki siedzą przy stoliku podczas podwieczorku Chłopiec próbuje sałatkę jarzynową

Owocowa uczta w grupie Tygrysków

Wielkimi krokami idzie wiosna, w związku z tym Tygryski nie zapominają o zdrowym odżywianiu i dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości witamin. Każdy duży Tygrysek wie, że mnóstwo witamin ukrywa się w tak lubianych przez dzieci owocach. W tym tygodniu dzieci przypomniały sobie jak wyglądają ich ulubione owoce. Dzięki nim utrwaliły również wcześniej poznane kolory. Najwięcej frajdy sprawiła im jednak degustacja poszczególnych owoców. Wszystkie nasze Tygryski mają wesołe minki, bo zjadają witaminki!

Opracowały: Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska, Emilia Bortniczuk

Dwóch chłopców i dziewczynka siedzą na dywanie Dzieci siedzą na dywanie a przed nimi rozłożone są ilustracje znanych owoców Dwie dziewczynki i dwóch chłopców siedzi na dywanie i oglądają ilustracje przedstawiające ulubione owoce Dzieci dopasowują kolory do owoców Chłopczyk dopasowuje czerwony kolor do czerwonego jabłuszka Dziewczynka siedzi na dywanie , a w rączce trzyma czerwone jabłko

„Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów”
Pierre de Brantome

Dzień Kobiet w grupie Żabki dzieci zaczęły obchodzić już od piątku 5 marca. Tego dnia żabki wykonały pracę plastyczną „Kwiatki na Dzień Kobiet”. 8 marca 2021 r. z okazji Dnia Kobiet chłopcy z naszej grupy wręczyli małym kobietkom kwiatki z bibuły i lizaka. Małe damy bardzo ucieszyły się z upominków. 10 marca 2021 r. dziewczynki odwdzięczyły się za kwiatki i z okazji Dnia Mężczyzny podarowały chłopczykom papierowe samolociki z lizakami. Ten tydzień był pełen radości.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk

Chłopczyk odbija widelec umoczony w farbie na kartce papieru Dziewczynka odbija widelec umoczony w farbie na kartce papieru. Chłopczyk odbija widelec umoczony w farbie na kartce papieru Dziewczynka odbija widelec umoczony w farbie na kartce papieru. Chłopczyk odbija widelec umoczony w farbie na kartce papieru Dziewczynka odbija widelec umoczony w farbie na kartce papieru. Dziewczynka odbija widelec umoczony w farbie na kartce papieru. Chłopczyk wręcza kwiatek dziewczynce. Chłopczyk wręcza kwiatek dziewczynce. Chłopczyk wręcza kwiatek dziewczynce. Chłopczyk wręcza kwiatek dziewczynce. Chłopczyk wręcza kwiatek dziewczynce. Chłopczyk wręcza kwiatek dziewczynce. Dziewczynki stoją w rządku z kwiatkami w rękach Dziewczynka wręcza papierowy samolot chłopczykowi Dziewczynka wręcza papierowy samolot chłopczykowi Dziewczynka wręcza papierowy samolot chłopczykowi Dziewczynka wręcza papierowy samolot chłopczykowi Dziewczynka wręcza papierowy samolot chłopczykowi Dziewczynka wręcza papierowy samolot chłopczykowi Dziewczynka wręcza papierowy samolot chłopczykowi Chłopcy stoją w rządku z samolocikami w rękach

W piątek 05.03.2021 nasze małe Smerfiki kolorowały kwiatki z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Przed rozpoczęciem pracy dokładnie oglądały przyrząd do malowania, który w końcu okazał się być farbką w sztyfcie. Odcień kolorów został najpierw oczywiście przetestowany na rączkach i po pełnej akceptacji kontynuowaliśmy pracę na tekturach.

Opracowały Panie z grupy Smerfików

Dziewczynki kolorują kwiatki Dzieci pracują przy stolikach chłopiec koloruje kwiatek niebieską farbką w sztyfcie dziewczynka koloruje pomarańczową farbką w sztyfcie chłopiec wskazuje palcem podczas kolorowania

Grupa Pszczółki

„Marcowa pogoda” - tym hasłem rozpoczęliśmy w naszej grupie pierwszy tydzień marca. Dzieci zapoznały się z charakterystyczną dla tego miesiąca - zmieniającą się pogodą. Za pomocą ilustracji, opowiadań i obserwacji, dowiedziały się jakie zmiany zachodzą w przyrodzie wczesną wiosną. Wspólnie wykonały plakat pt „Kapryśna pogoda” a także bałwanka ze ścinek papieru, który się topi pod wpływem wiosennego słońca.

Opracowały: Justyna Stawarz, Patrycja Mińko

Dzieci siedzą na dywanie i oglądają na ilustracjach pierwsze oznaki wiosny i marcowej pogody Dziewczynka łączy w pary takie same obrazki, przedstawiające marcową pogodę. Dzieci wspólnie malują farbami dużą chmurę, potrzebną do stworzenia plakatu. Chłopiec przykleja na plakacie chmurki z płatków kosmetycznych. Dzieci siedzące przy stolikach podczas robienia plakatu. Dziewczynka przykleja na plakacie krople deszczu Dzieci prezentujące gotowy plakat Dziewczynka robi bałwanka ze ścinek papieru. Chłopiec robi bałwanka ze ścinek papieru. Chłopiec robi bałwanka ze ścinek papieru. Zdjęcie przedstawia chłopca, który maluje farbami. Dzieci siedzące przy stolikach, kolorują kredkami

Fanty dla Kubusia – podsumowanie

Żłobek Samorządowy w Hajnówce przyłączył się do kolejnej akcji niosącej pomoc naszemu Kubusiowi. Była to akcja pod nazwą ,,Zbiórka fantów na licytacje dla Kubusia”, która zakończyła się 15 lutego. Do tej akcji przyłączyli się rodzice z dziećmi, a także pracownicy Żłobka Samorządowego. Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy bardzo dużo fantów, które przekazaliśmy na licytacje. Wśród fantów było mnóstwo maskotek, książek dla dzieci, puzzli, gier planszowych, układanek drewnianych i nie tylko. Były również zabawki interaktywne, stoliczek edukacyjny, lalki, kolorowe kulki do basenu oraz książki dla dorosłych, kolorowe kubki, filiżanki, lampki dziecięce, kosmetyki dla dorosłych i dla dzieci. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy liczyć na tak wielkie zaangażowanie ze strony rodziców, za które serdecznie dziękujemy!!!

Opracowała: Emilia Bortniczuk

na zdjęciu widać wszystkie zebrane fanty na licytacje zebrane fanty rozłożone na dywanie kolorowe zabawki, które zostały przekazane na licytacje dla Kubusia na zdjęciu widać ustawione na stoliku maskotki na zdjęciu widać ustawione na stoliku maskotki na stoliku rozłożone kolorowe puzzle, układanki, układanki drewniane, gry planszowe na stoliku stoją zapakowane kolorowe kubki, za nimi w pudełku filiżanki, namiot i wieszak ścienny na zdjęciu widać poukładane na stoliku książki dla dzieci i książki dla dorosłych

TYGRYSIA PIZZA

Wszyscy doskonale wiedzą, że nasze Tygryski to straszne łakomczuchy, które uwielbiają piec i gotować. Tym razem nasze maluchy postawiły na kuchnię włoską i wspólnie z paniami upiekły pizze. Nie była to jednak byle jaka pizza a specjalna Tygrysia pizza w czterech smakach. Dzieci już od samego początku zaangażowały się w przygotowania i wspólnie z rodzicami zakupiły niezbędne produkty. Tygryski bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z ogromną radością kroiły i układały składniki na pizzy. Przygotowana przez dzieci pizza była wyśmienita! Od teraz wszyscy już wiedzą, że nie ma lepszej pizzy od tej przygotowanej przez TYGRYSKI. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w dostarczeniu produktów bez których nie byłoby przecież naszej przepysznej pizzy.

Opracowały: Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska, Emilia Bortniczuk

chłopczyk siedzi na dywanie i kroi drewnianym nożykiem drewnianą pizzę chłopczyk siedzi na dywanie i kroi drewnianym nożykiem drewnianą pizzę na zdjęciu widać dzieci stojące przy stoliku, na którym są przygotowane produkty do naszej tygrysiej pizzy na zdjęciu widać dziewczynkę, która razem z panią smaruje passatą pomidorową spód pizzy. Obok stoi chłopczyk i dziewczynka chłopczyk posypuje pokrojoną szynką spód pizzy chłopczyk smaruje passatą pomidorową spód tygrysiej pizzy, obok stoi dziewczynka dziewczynka posypuje kukurydzą spód naszej pizzy chłopczyk kroi na deseczce salami na zdjęciu widać chłopca, który posypuje zieloną papryką spód pizzy chłopczyk posypuje serem żółtym pizzę dwóch chłopców i dziewczynka sypią ser żółty na tygrysią pizzę dzieci stojące wokół stolika, na którym leżą trzy blachy z gotowymi do pieczenia pizzami na zdjęciu widać chłopczyka i dziewczynkę, którzy siedzą przy stoliku i kredką kolorują pizzę

Zajęcia online z Panią policjantką w grupie Tygrysków

Grupa Tygrysków spotkała się online z Panią policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Pani policjantka przypomniała naszym Tygryskom , aby podczas zabaw na śniegu, jazdy na sankach należy zawsze wybierać miejsca bezpieczne.

Dziękujemy bardzo Pani policjantce za ciekawe spotkanie i mamy nadzieję, że na kolejne zajęcia spotkamy się w na terenie placówki.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska

dzieci siedzą na dywanie na zdjęciu widać Panią policjantkę siedzącą przy biurku na swoim stanowisku pracy zdjęcie przedstawia wiszący na ścianie telewizor, w którym widać Panią policjantkę dzieci siedzą na dywanie i podnoszą rączki dzieci siedzą na dywanie i machają do Pani policjantki na zakończenie zajęć dzieci siedzą przy stoliku i kredkami kolorują bałwanka za zdjęciu widać chłopczyka, który koloruje kredką bałwanka dziewczynka siedzi przy stoliku i koloruje kredką swego bałwanka

Na dzień 26 lutego 2021r, piątek przypadał Dzień Dinozaura. Z tej okazji dzieci z gr. Misie zostały wprowadzone w świat prehistorycznych gadów. Miały okazję przeglądać książki, zdjęcia oraz figurki przedstawiające różne prehistoryczne gatunki dinozaurów. Misie dowiedziały się jak i kiedy żyły, co jadały, a także jak i dlaczego wyginęły. Na koniec zajęć dzieci pokolorowały obrazki wybranych dinozaurów.

Opracowały: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Weronika Sirocka.

Na zdjęciu widać panie prowadzące pogadankę. Na zdjęciu widać czworo dzieci przy stoliku oglądające sylwetki dinozaurów. Na zdjęciu widać grupę dzieci oglądające książki i dinozaury. Na zdjęciu widać chłopców i dziewczynki przy stoliku z dinozaurami Na zdjęciu widać dzieci oglądające prehistoryczne gady Na zdjęciu widać grupę dzieci oglądających eksponaty Zdjęcie przedstawia prace wykonane przez dzieci z grupy Misie.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego w Gr. Pszczółki

26 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Z tej okazji w tym tygodniu dowiadywaliśmy się jak mieszkają i co jedzą zwierzęta z Dalekiej Północy. Tańczyliśmy do piosenki pt. „Pingwin” Układaliśmy tafle lodu z dużych klocków. Spacerowaliśmy z jajem tak jak pingwinki. Karmiliśmy „Żarłocznego pingwinka”. Na zakończenie wykleiliśmy kontur niedźwiedzia ryżem.

Opracowały: Patrycja Mińko, Justyna Stawarz

Dzieci siedzą na dywanie i oglądają ilustracje pokazywane przez panią. Dzieci uczestniczące w zabawie „Żarłoczny pingwin”. Chłopiec karmi „Żarłocznego pingwina”. Chłopiec karmi „Żarłocznego pingwina”. Dzieci układają duże kolorowe klocki w duża tafle lodu. Dwóch chłopców podczas układania kolorowych klocków. Dwie dziewczynki podczas zabawy pt. „ Spacer z pingwinim jajem” polegającym na trzymaniu balona nóżkami. Uśmiechnięta dziewczynka podczas zabawy „Spacer z pingwinim jajem” Chłopcy podczas zabawy pt. „Spacer z pingwinim jajem”. Chłopcy podczas zabawy pt. „Spacer z pingwinim jajem”. Dziewczynka porównująca swoja rączkę z łapa niedźwiedzia polarnego. Chłopiec porównujący swoja rączkę z łapa niedźwiedzia polarnego. Dziewczynka podczas wykonywania pracy plastycznej, przyklejająca ryz do konturu niedźwiedzia polarnego. Dziewczynki podczas wyklejania niedźwiedzia polarnego ryżem.

Dnia 3 marca obchodzony jest Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Z tej okazji w grupie Żabki zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące dzikich zwierząt. Dzieci zapoznały się z takimi zwierzętami jak: słoń, tygrys, lew, zebra, małpa, miś koala, papuga, żyrafa. Uczyliśmy się jakie dźwięki wydają dzikie zwierzęta. Dużą atrakcją dla dzieci było karmienie misia koali- liśćmi, małpki- bananami.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Ludmiła Parfieniuk

Dzieci siedzą w grupie, pani trzyma książkę z napisem „Zwierzęta Świata” Pani pokazuje dzieciom książkę, na której jest stado lwów. Pani pokazuje dzieciom ilustrację, na której są żyrafy i małpy. Dzieci oglądają ilustrację, na której pokazane są małpy. Dzieci oglądają ilustracje, na której pokazane są tygrysy. Chłopczyk karmi małpkę bananem. Dziewczynka karmi małpkę bananem Dziewczynka karmi małpkę bananem Dziewczynka karmi małpkę bananem Dziewczynka karmi małpkę bananem Chłopczyk karmi misia koala liściem. Chłopczyk karmi misia koala liściem. Chłopczyk karmi misia koala liściem. Dziewczynka karmi misia koala liściem Dziewczynka karmi misia koala liściem

„Kraina krasnoludków” w grupie Pszczółki

„Czy to bajka, czy nie bajka, Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie…” Dzieci z grupy pszczółki na początku lutego zapoznały się z jedna z najpiękniejszych baśni braci Grimm pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Najpierw dzieci uważnie wysłuchały opowieści, w której dowiedziały się w jaki sposób krasnoludki oraz zwierzęta pomagały Śnieżce. Poznały imiona wszystkich krasnoludków oraz cechy charakterystyczne każdego z nich. Dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej pt. „Spacer krasnoludka” , były zabawy z chustą animacyjną. Ilustrowały ruchem treść piosenki pt. ’‘My jesteśmy krasnoludki’’ . Na zakończenie zamieniły się w Krasnoludka pozując w foto budce, co sprawiło im wiele radości.

Opracowały: Patrycja Mińko, Justyna Stawarz

Na zdjęciu widać dzieci stojące obok siebie w opaskach z postaciami krasnoludków i królewny Śnieżki. Na zdjęciu stoi Chłopczyk z dziewczynka w opaskach z postaciami krasnoludka i królewny śnieżki. Dzieci podczas zabawy chusta animacyjna Chłopcy podczas zabawy chusta animacyjna Na zdjęciu widać czworo dzieci bawiące się przy piosence pt ”spacer krasnoludka” Zabawa z kolorową chusta w dopasowanie kolorów. Dziewczynka układa zielony klocek zgodnie z kolorem na chuście Chłopiec pozujący do foto-budki przedstawiającej krasnoludka Chłopiec pozujący do foto-budki przedstawiającej krasnoludka. Dziewczynka pozująca do foto-budki przedstawiającej krasnoludka Dziewczynka pozująca do foto-budki przedstawiającej krasnoludka Dziewczynka pozująca do foto-budki przedstawiającej krasnoludka Chłopiec pozujący do foto-budki przedstawiającej krasnoludka.

Dnia 17.02.2021r nasze małe Smerfiki obchodziły światowy Dzień Kota. Z tej okazji postanowiły -każde w swój indywidualny sposób - pokolorować kontur sylwetki kotka. Ważnym elementem podczas pracy był wybór koloru. Do zadania zabrały się samodzielnie i z wielkim zapałem.

Opracowały Panie z Grupy Smerfiki.

chłopcy kolorują kontur kota dzieci pracują przy stolikach 2 dzieci pracują przy stolikach 3 dzieci pracują przy stolikach dziewczynki kolorują kota chłopiec ii dziewczynka kolorują kota dzieci kolorują kontur kota

Dnia 20.01.2021r. w grupie Misie odbył się bal karnawałowy. Z tej okazji dzieci mogły przebrać się za wymarzoną postać, bohatera ulubionej bajki bądź po prostu ubrać się elegancko. Tego dnia nasze Misie bawiły się na grupie przy wesołych dziecięcych piosenkach karnawałowych. Dzieci tworzyły duże koła, dobierały się w pary jak i tańczyły indywidualnie. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w tanecznych zabawach. Po zabawie, dzieci miały okazję pozować do zdjęć indywidualnych i grupowych, które będą pamiątką na długie lata. Na zakończenie dnia dzieci otrzymały paczki świąteczne.

Opracowały: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Weronika Sirocka.

Na zdjęciu widać siedmioro dzieci które tańczą w kółku. Na zdjęciu widać troje dzieci dzieci trzymające się za ręce. Na zdjęciu widać pięcioro dzieci bawiących się w kółku. Na zdjęciu widać ósemkę bawiących się dzieci Na zdjęciu widać trzy dziewczynki tańczące w kółku Na zdjęciu widać dziewczynkę w czerwonej sukience. Na zdjęciu widać chłopca w koronie. Na zdjęciu widać uśmiechniętą dziewczynkę w zielonej sukience Na zdjęciu widać chłopca z czerwoną muchą Na zdjęciu widać uśmiechniętego chłopca w czerwonych spodniach na szelkach

Dzień 20 stycznia 2021r zapisze się w pamięci małych Żabek ze względu na Wielki Bal Karnawałowy. Od samego rana mogliśmy podziwiać cudowne przebrania. Dziewczynki przystroiły się w piękne balowe suknie. Młode damy nie zapomniały również o pięknych fryzurach i ozdobach na głowach takich jak: korony, aureole czy kokardy. Chłopcy postawili na stroje Spider-Mana, Batmana, Robin Hooda, Hrabiego, policjanta. Dzieci świetnie bawiły się przy karnawałowych piosenkach. Tańczyły w parach, kółeczku, indywidualnie. Nie zabrakło balonów, które dzieci z chęcią odbijały i łapały. Uśmiech gościł na dziecięcych twarzach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym Żabkom. Uśmiech i radość były też widoczne podczas sesji zdjęciowej, która odbyła się na zakończenie Balu.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk

Dzieci bawiące się balonami Dzieci trzymają w rękach baloniki Dzieci tańczące przy piosenkach Dziewczynka w stroju anioła Chłopczyk w stroju Hrabiego trzyma za rękę dziewczynkę w stroju Myszki Minnie Dziewczynka przebrana za motylka Dzieci bawiące się balonami, uśmiechnięty chłopczyk Dwie dziewczynki z balonikami za nimi chłopczyk w stroju policjanta Dzieci tańczące w kółeczku Dzieci tańczące w kółeczku Chłopczyk tańczący z dziewczynką Chłopczyk przebrany za Spider- Mana Chłopczyk przebrany za Robin Hooda

Grupa Pszczółki

Karnawał to czas, kiedy bawią się dorośli i dzieci, również te najmłodsze.

W środę, 20 stycznia w naszej grupie odbył się bal karnawałowy. Dzieci były przebrane za różne postacie z bajek, księżniczki a nawet za Świetego Mikołaja. Nasze Pszczółki świetnie się bawiły, uczestniczyły w różnych zabawach tanecznych, z chustą animacyjną, z balonami oraz maskami karnawałowymi, które dzień wcześniej sami stworzyli.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym Pszczółkom, a to było głównym celem tego balu. Na koniec tego dnia na dzieci czekały paczki mikołajkowe.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Opracowały: Justyna Stawarz, Patrycja Mińko

grupa w strojach karnawałowych dziewczynka w masce. chłopiec w masce karnawałowej dzieci bawiące się w pociąg dzieci uczestniczące w zabawie muzyczno-ruchowej zabawę dzieci z wykorzystaniem chusty animacyjnej dzieci tańczące w parach i w kółeczku dzieci bawiące się balonem dzieci pozujące w maskach karnawałowych dzieci trzymają swoje prezenty

ZBIÓRKA FANTÓW DLA KUBUSIA SUCHODOŁY

Żłobek Samorządowy w Hajnówce po raz kolejny przyłącza się do akcji niosącej pomoc dwuletniemu Kubusiowi. Kubuś Suchodoła cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Do walki z tą chorobą potrzebuje najdroższego leku świata.

Tym razem przyłączamy się do akcji ,,ZBIERANIE FANTÓW NA LICYTACJE DLA KUBUSIA”. Gorąco zachęcamy rodziców i dzieci do przynoszenie zabawek, gier, książek, rzeczy do domu itp. Przedmioty te można przynosić do żłobka i wkładać do specjalnie oznaczonych pudeł. Pierwsze pudło stoi na piętrze przy tablicy ogłoszeń, zaś drugie na parterze w szatni na grupie TYGRYSKÓW. Zebrane rzeczy będą przekazane dalej i wystawione na licytacje. Bardzo zachęcamy rodziców i dzieci do przyłączenia się razem z nami do tej akcji. Zbiórka trwa do 15 lutego.

OTWÓRZMY SWOJE SERCA DLA KUBUSIA!!! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI, POMÓŻMY KUBUSIOWI UZBIERAĆ PIENIĄŻKI NA LEK. MAMY CORAZ MNIEJ CZASU!!!

Opracowała: Emilia Bortniczuk

czekając na muzykę

W dniu 20.01.2021r. w grupie Smerfików odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci były fantastycznie poprzebierane na tą okazję. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od tańców przy muzyce dziecięcej. Niektóre dzieci tańczyły same inne dobierały się w pary szukając odpowiedniego partnera do tańca. Aby urozmaicić zabawę opiekunki grupy wybierały również piosenki inscenizowane ruchem w których większość dzieci chętnie brała udział. Dzieci były żywo zainteresowane tym co się działo jednak najlepszą zabawą okazały się tańce z balonikami. Ten fantastycznie spędzony czas i przepiękne przebrania dzieci uwiecznił na fotografiach indywidualnych i zdjęciu grupowym fotograf specjalnie zaproszony na tą okazję.

czekając na muzykę dzieci pozują do zdjęcia dziewczynki dobrały sie w parę Pani rozdaje balony Pani tańczy z dziećmi w kółeczku zabawy inscenizowane ruchem Biedroneczka dzieci tańczą w parach kawaler Pan Dynia skrzat Taniec w parach truskaweczka zabawa z balonami

Tygryski bawią się na balu karnawałowym

Ach, co to był za dzień! Kolorowe balony, stroje karnawałowe, paczki mikołajkowe, tańce i zdjęcia. Tak wyglądał bal karnawałowy w grupie Tygrysków. Ten dzień pewnie nasze Tygryski zapamiętają na długo. Był on bardzo interesujący i pełen niespodzianek. W tym dniu nasza sala zamieniła się w kolorową, zaczarowaną krainę. Już od samego rana pojawiły się kolorowe postacie. Nasze Tygryski przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, biedronkę, księżniczki, motylki, pirata, policjanta i policjantkę, Spider – Mana, Marshala z Psiego Patrolu, skrzata, nietoperza itp. Na tą wyjątkową okazję Panie również założyły stroje. Nasi mali przebierańcy świetnie się bawili przy dźwiękach skocznej muzyki. Na sali zrobiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy. W tym dniu również Tygryski miały możliwość pozowania do profesjonalnych zdjęć grupowych oraz zdjęć indywidualnych. A na koniec tego dnia na dzieci czekały paczki mikołajkowe.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk

Eksperymenty ze śniegiem w grupie Tygrysków

Miniony tydzień w grupie Tygrysków upłynął na pytaniu: Jaki jest śnieg? Za oknem prawdziwa zima i bardzo mroźno, więc postanowiłyśmy troszeczkę tej zimy przenieść do naszej sali. Celem tych zabaw badawczych było pobudzenie ciekawości poznawczej u dzieci. Tygryski bardzo chętnie eksperymentowały ze śniegiem, poznawały właściwości śniegu, próbowały posługiwać się określeniami: miękki, zimny, mokry, lekki, puszysty itp. Dzieci mogły zaobserwować w jaki sposób można rozpuścić śnieg (pod wpływem ciepła oraz z wykorzystaniem cukru i soli). Jednak największą frajdę Tygryski miały z robienia własnego sztucznego śniegu z wykorzystaniem artykułów spożywczych. Lepiły swoje małe bałwanki, kule śniegowe, ugniatały, nawet była mała bitwa na śnieżki oraz barwiły śnieg na różne kolory. To były bardzo ciekawe zajęcia!

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska

Licytacje na rzecz Kubusia

,,Dla Kubusia pomagamy,
dom na święta przystrajamy!”

Tak brzmiało hasło naszego kiermaszu bożonarodzeniowego. Tuż przed świętami w dniach od 11 grudnia do 19 grudnia 2020r. żłobek zorganizował kiermasz bożonarodzeniowy w formie licytacji na rzecz Kubusia Suchodoły. Chłopczyk ma 2 latka i zmaga się z bardzo ciężką chorobą SMA. Na licytacjach znalazło się wiele ozdób świątecznych. Były przepiękne stroiki, wieńce bożonarodzeniowe, bombki oraz gwiazdki wykonane na szydełku, złote i srebrne szyszki, drewniana choinka ozdobiona szyszkami i bombeczkami, zaś największą furorę robiły kolorowe, świąteczne pierniczki. Licytacje odbywały się na portalu społecznościowym Faccebok na grupie ,,Licytacje dla Kubusia Suchodoły”. Na licytacjach zostały wylicytowane wszystkie wystawione ozdoby. Zebraliśmy uwaga 1400 zł. Pieniążki były wpłacane po każdej zakończonej licytacji na konto Kubusia. Serdecznie dziękuję pracownikom żłobka za przekazanie ozdób na licytacje oraz dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w tych licytacjach. Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy ponownie pomóc dla Kubusia. Zachęcamy również wszystkich rodziców do przyłączenia się do innych akcji wspierających Kubusia. Pomóżmy zebrać pieniążki na najdroższy lek świata, aby Kubuś mógł biegać i bawić się tak jak nasi mali żłobkowicze!

Opracowała: Emilia Bortniczuk

Tygryski pieką świąteczne ciasteczka

Każdy wie, że przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie Tygryski mają pełne ręce roboty. Tym razem nasze maluchy wspólnie z paniami upiekły świąteczne ciasteczka. Nie obyło się bez zagniatania, wałkowania i wyciskania przepysznych łakoci. Nasze Tygryski w roli cukierników spisały się na medal. Nagrodą dla dzieci były oczywiście najsmaczniejsze na świecie ciasteczka!

Opracowały: Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska, Emilia Bortniczuk

HO! HO! HO! Mikołaj w grupie Tygrysków

,,Drogi święty Mikołaju
Przybądź do nas, bo już czas.
Wszystkie dzieci Cię kochają
i serduszka biją nam.”

Wizyta Św. Mikołaja w naszej grupie, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. I tak się też stało. 4 grudnia 2020r w grupie Tygrysków zagościł Św. Mikołaj. Przyniósł worek pełen prezentów. Zanim obdarował nimi dzieci wysłuchał wierszyków recytowanych przez nasze Tygryski. Były też wspólne zabawy w kole i śpiewanie piosenek. Tygryski nie kryły radości, że mogły same odebrać prezenty wprost z rąk naszego gościa. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.

Opracowały: Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk, Emilia Bortniczuk

,,Szósty grudnia” Halina Szal
6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

4 grudnia 2020r. dzieci z grupy Żabki odwiedził Święty Mikołaj z Panią Mikołajową. W czasie spotkania rozdał dzieciom upominki. Miłym akcentem były wspólne pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze. Tego dnia dzieci z grupy Żabki na zajęciach plastycznych tworzyły „własnego Mikołaja”.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk.

Październik i listopad w grupie Żabki były bardzo pracowite. Zawitała do nas Pani Jesień przynosząc ze sobą bogactwo kolorów i smaków. Na zajęciach plastycznych malowaliśmy jesienne drzewa, liście, padający deszczyk; tworzyliśmy grzybki, jeżyki, ozdabialiśmy parasole, wyklejaliśmy dynie. Poznawanie darów jesieni kontynuowaliśmy podczas zbierania grzybów, kasztanów oraz orzechów do wspólnego koszyka. Dziecięcą ciekawość pobudzała żabki do kolejnych zabaw tematycznych. Dzieci miały dużo radości przy zrywaniu „jabłuszek”, czyli czerwonych piłek przyklejonych na taśmie.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk.

Tygryski ubierają choinkę

,,Wczoraj rosłaś na polanie,
dzisiaj przyszłaś do nas.
Jakie miłe to spotkanie,
choinko zielona..”

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. Dzień ubierania choinki w sali jest dniem bardzo wyjątkowym. Tak było w grupie Tygrysków. Przed wizytą św. Mikołaja dzieci z radością zabrały się do ubierania drzewka. Z wielkim zaangażowaniem zawieszały ozdoby: białe, srebrne bombki, gwiazdki, kolorowe światełka. Choinka wyglądała pięknie. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia przy świątecznym drzewku. Na sali od razu zrobiło się bardzo nastrojowo i świątecznie.

Dnia 04.12.2020r dzieci z grupy Misie świętowały Mikołajki. Z tej okazji do grupy zawitał Św. Mikołaj, który przyniósł ze sobą prezenty. Tego dnia odbyły się zabawy taneczne do zimowych utworów „Hu hu hu nasza zima zła”, „Zima zima zima”, „Tak się zachmurzyło”.

Dnia 25.11.2020r. Dzieci z grupy misie świętowały Dzień Pluszowego Misia. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczna, dzieci nie mogły w tym dniu przyjść do żłobka ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Jednakże panie z grupy przygotowały bardzo wiele atrakcji. Dzieci zaczęły dzień od zabawy przy piosence „Jadą, Jadą, misie”. Poznały historię pewnego Misia łasucha. Nasze pociechy brały udział w zabawie „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz kolorowały sylwetkę misia. Na zakończenie dnia otrzymały dyplomy.

Tygryski dokarmiają ptaki

Dzieci z grupy Tygrysków podczas grudniowych zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków w porze zimowej. Zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Tygryski oglądały ilustracje przedstawiające ptaki, które pozostają zimą w Polsce, poznały nazwy i wygląd wróbla, sikorki i gila. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadanie ,, O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku”. Dzieci podczas zajęć mogły zobaczyć i dotknąć niektóre pokarmy dla ptaków ( nasiona zbóż, pestki słonecznika, kawałek słoniny). Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmnika. Na koniec Tygryski uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz zabawach dźwiękonaśladowczych. Takie zajęcia są doskonałą okazją do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

,,Miś pluszowy, miś kudłaty.
Biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie misie My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy,”

25 listopada grupa Tygrysków obchodziła ,,Dzień Pluszowego Misia”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne, układanki, zabawy plastyczne itp. Tygryski oglądały ilustracje z imionami znanych misiów (Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Yogi, Gumisie), próbowały układać misie od największego do najmniejszego i odwrotnie, odtwarzały za pomocą mimiki, emocji przedstawionych przez misie. Były również misiowe memory, misiowe kolory oraz puzzle przedstawiające różne misie. Na koniec Tygryski pozowały do zdjęć w misiowej ramce oraz otrzymały na pamiątkę dyplomy. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.

Grupa Pszczółki

25 listopada dzieci z grupy Pszczółki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu Nasze maluszki czekało wiele atrakcji i wspólna zabawa w misiowej krainie. Nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych, zabaw w kółeczku i prac plastycznych. Dzieci chętnie tańczyły do misiowych piosenek.
Na koniec dzieciom zostały wręczone medale i dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.
Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy i zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas!

Opracowały: Justyna Stawarz, Patrycja Mińko

Wizyta Świętego Mikołaja u „Pszczółek”

4 grudnia dzieci z grupy Pszczółki obchodziły Mikołajki. Tego dnia odwiedził nas niezwykły Gość, na którego dzieci wyczekiwały cały długi rok. W czasie oczekiwania na naszego gościa Dzieci wysłuchały ciekawych opowieści o świętym Mikołaju, były piosenki oraz wesołe zabawy w kole. Wykonaliśmy też pracę plastyczną. Dzieci wyklejały Mikołajową brodę Watą. Żłobkowicze dzielnie przywitały Mikołaja który obdarował każdego maluszka upominkiem. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem. Dzieci dostały również upominek od pomocnicy Mikołaja (naszej p. intendentki) Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

Opracowały opiekunki grupy.

Z okazji zbliżających się Mikołajek w piątek 04.12.2020r do naszych małych Smerfików z wizytą zajrzał najprawdziwszy Święty Mikołaj z workiem prezentów. Obdarował dzieci upominkami. Wrażenia były niesamowite, a maluszki przeszczęśliwe. Aby upamiętnić ten wspaniały dzień zrobiliśmy sobie małą sesję fotograficzną przy choince. Dzieci były żywo zainteresowane tym co się dzieje i chętnie pozowały do zdjęć. Mikołaj obiecał dzieciom, że odwiedzi je jeszcze w Święta Bożego Narodzenia.

Opracowały Panie z grupy Smerfików.

Nasze małe Smerfiki są bardzo pogodne i ciekawe świata stąd też pewnego dnia zgłębialiśmy wspólnie tajniki gotowania. Pomysły były przeróżne zarówno co do potrawy jak i sposobu jej przyrządzania. Panie niczym krytycy kulinarni zobowiązane były do spróbowania każdego dania i wszystko było przepyszne.

Opracowały Panie z grupy Smerfików.

,,Dzień Dyni” w grupie Tygrysków

Jak przyjemnie i wesoło,
kiedy dynia krąży w koło.
Dynia tu, dynia tam,
dynia krąży tu i tam.


W piątek 30 października Tygryski obchodziły Dzień Dyni. Dzieci były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami i atrakcjami. Tygryski miały okazję zapoznać się z wyglądem dyni oraz zobaczyć co kryje w sobie ,,dyniowe wnętrze” i co możemy z nim zrobić. Żłobkowicze dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem. Następnie nasze Tygryski przystąpiły do dyniowych zabaw ruchowych. Na początku był dyniowy slalom – dzieci toczyły dynie po podłodze między pachołkami, również odbyły się dyniowe kręgle (przewracanie kręgli za pomocą dyń). W tym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowych zdjęć. Była fotobudka z wielką pomarańczową dynią, do której pozowały oraz zdjęcia grupowe w otoczeniu różnokolorowych dyń. Po zdjęciach Tygryski przystąpiły do zabaw plastycznych. Wspólnie z paniami wykonywały dyniowego Binga oraz odbijały swoje rączki na wielkiej papierowej dyni. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym tych prac. Swoje prace oraz zdjęcia dzieci i rodzice mogli obejrzeć w szatni. Żłobkowicze w tym dniu świetnie się bawiły. ,,Dzień dyni” dla naszych Tygrysków był wyjątkowy i przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska

Teatrzyk kukiełkowy ,, Czerwony Kapturek” u Tygrysków

Panie opiekunki z grupy przygotowały swoim Tygryskom przedstawienie kukiełkowe pt. ,,Czerwony Kapturek”. Celem teatrzyku było rozwijanie umiejętności zachowania się podczas teatrzyku oraz poznanie bajki o przygodzie Czerwonego Kapturka. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Bajka dostarczyła naszym Tygryskom wiele radości i uśmiechu. Teatrzyk kukiełkowy bardzo podobał się dzieciom, gdyż same mogły poczuć się przez chwilę aktorami odgrywając różne role z wykorzystaniem tekturowych pacynek. Wesoły spektakl przestrzegał dzieci przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych oraz uczył posłuszeństwa wobec rodziców.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska

Grupa Pszczółki - Jesień

Jesień ubogaca nas swoją różnorodnością, więc odkrywaliśmy jej kolory oraz dary, które każdy z nas mógł dotknąć i obejrzeć. Dzieci miały okazję segregować kasztany, różnokolorowe liście a także układać je według własnego pomysłu. Nie zabrakło również zabaw plastycznych, podczas których dzieci mogły zetknąć się z różnymi formami pracy, z wykorzystaniem bibuły, plasteliny, itp. Przy dźwiękach jesiennych piosenek dzieci świetnie się bawiły. Dodatkowo chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach ruchowych. Zabawa była udana i sprawiła dzieciom dużo radości.

Jesień w grupie Tygrysków

W październiku głównym tematem zajęć było zapoznanie dzieci z nową porą roku - jesień. Dzieci na zajęciach mogły się przekonać jak piękna i kolorowa jest jesień, która przynosi nam wiele darów z sadu, ogrodu, parku i lasu. Jest to również idealna okazja, aby kształtować u dzieci prozdrowotne postawy. Poprzez różnego rodzaju zabawy, piosenki i wierszyki Tygryski uczyły się rozpoznawać i nazywać poszczególne warzywa, owoce i grzyby. Jesień to nie tylko bogactwo warzyw i owoców, ale także pięknie zmieniające kolor liście, kasztany, żołędzie, czerwona jarzębina, szyszki i grzyby. Jak piękna jest polska jesień dzieci mogły się przekonać podczas spacerów. Nie zabrakło również kolorowych prac plastycznych związanych z tą porą roku np. stemplowanie jabłkiem, gruszką, malowanie jeża, pomidora z talerzyka papierowego, jesienne liście.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska.

21 października 2020 r. grupa Żabki świętowała Dzień bez skarpetek. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w zabawach sensorycznych. Na początku każdy próbował swoich sił w zdjęciu bucików i skarpetek z małych nóżek. Następnie każdy masował swoje stópki piórkami. Kolejnym punktem był spacer po ścieżce sensorycznej.

Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Ludmiła Parfieniuk, Katarzyna Jeżewska

W ramach projektu: ,,Nowe miejsca żłobkowe w Gminie Hajnówka” w naszej placówce realizowane są zajęcia z bajkoterapii. Bajkoterapia jest jedną z wielu metod wykorzystywaną do pracy z dziećmi. Jej celem jest lepsze zrozumienie dziecka oraz jego problemu. Dostarczenie mu wiedzy oraz pozytywnych wzorców zachowania, sprawia, że dziecko poznaje różne sposoby myślenia jak i działania dzięki czemu potrafi samo stawić czoła problemom. Dzięki bajkoterapii dziecko uczy się radzić sobie ze swoimi emocjami, wyrażać je w bezpieczny sposób. Na naszych zajęciach dzieci poznają różnych małych bohaterów bajek, wcielają się w różne postaci i zawody. Nie zapominamy również o tak ważnej relaksacji w czym pomagają nam bajki relaksacyjne. Najważniejsze jest jednak to, że wszystko osiągamy dzięki wspólnej zabawie.

WIELKA ZBIÓRKA GROSZA DLA KUBUSIAZapraszamy WSZYSTKICH do przyłączenia się do akcji "WIELKA ZBIÓRKA GROSZA DLA KUBUSIA". Grosiki można przynosić do żłobka. Czeka na Was specjalnie oznaczony SŁOIK do którego wrzucamy a my przekażemy je dalej. Wszystkie grosiki zasilą konto Kubusia.

Czas ucieka dlatego liczy się każda forma pomocy.

Kubusiu jesteśmy z Tobą!

plakat zbiorka pieniedzy dla kubusia

W październiuku trwała zbiórka kasztanów dla Kubusia Suchodoły z Hajnówki, chorego na SMA. Do akcji przyłączyli się rodzice z dziećmi a także pracownicy Żłobka Samorządowego w Hajnówce. Pokazaliśmy, że dary jesieni dają nie tylko radość ale również niosą pomoc. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie całej społeczności żłobka i zachęcamy do przyłączenia się do innych akcji wspierających Kubusia.

Opracowała Justyna Stawarz

Grupa MISIE

Wrzesień za nami. Miną okres adaptacji w grupie Misie. Niewątpliwie był to wyjątkowy ale i trudny okres dla wielu dzieci, gdyż po raz pierwszy stały się częścią grupy społecznej. Podczas pierwszego miesiąca dzieci w żłobku zostały zapoznane z zasadami panującymi w grupie. Panie opiekunki skutecznie wdrażały dzieci w harmonogram dnia. Od pierwszych dni nasze Misie chętnie podejmowały się zabaw z rówieśnikami. Dzieci poznały również pierwsze jesienne piosenki oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem różnych elementów.

Opiekunki grupy: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Weronika Sirocka.

Ciekawe eksperymenty dla Tygrysków - pobierz


Zabawy ruchowe z pokazywaniem dla naszych Tygrysków - pobierz


,, Wizyta w kuchni”

W ramach przeprowadzanych zajęć poznawania różnych zawodów, grupa Tygrysków uczestniczyła w wycieczce do naszej kuchni. Dzieci zawitały do kuchni, aby poznać bliżej pracę pań kucharek. Tam powitane przez panie kucharki zostały oprowadzone po kuchni. Miały możliwość obejrzenia akcesoriów kuchennych, urządzeń oraz sprzętu, który używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Z zaciekawieniem oglądały jej wyposażenie oraz próbowały nazywać znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy w kuchni. Tygryski zobaczyły ogromne garnki, miski, wielkie patelnie i piece, w których panie kucharki przygotowują pyszne i zdrowe posiłki. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca kucharki, jakich zasad bezpieczeństwa i higieny trzeba przestrzegać w pracy oraz jak wyposażona jest profesjonalna kuchnia. Na koniec Tygryski zostały obdarowane słodką niespodzianką. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom kuchni za poświęcony czas.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska

Jeden z ważniejszych zawodów – Policjant

Pewnie niejedno dziecko chciałoby zostać policjantem / policjantką. Nasze Tygryski 11 marca miały okazję poznać bliżej zawód policjanta. W tym dniu odbyło się spotkanie naszych dzielnych Tygrysków z panią policjantką z Powiatowej Komendy Policji w Hajnówce – sierżant Pauliną Pawluczuk – Kośko. Pani policjantka na przykładzie książeczki lubianej przez dzieci ,,Kicia Kocia zostaje policjantką” przybliżyła dzieciom specyfikę pracy policjanta, podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Tygryski dowiedziały się jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego, poznały umundurowanie i wyposażenie, które jest niezbędne do wykonywanej pracy. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, pałkę, odznakę ,,Policjanta”, a także przymierzały z radością czapkę policyjną. Największą zaś atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie żłobka. Tygryski miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Jednak najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od zaproszonych gości słodki upominek i odblaski, Tygryski również wręczyły słodką niespodziankę oraz podziękowania. To był dzień, który na pewno pozostanie w pamięci dzieci. Panie oraz dzieci składają serdeczne podziękowania Pani Paulinie Pawluczuk – Kośko z Powiatowej Komendy Policji w Hajnówce za poświęcony czas, ciekawe zajęcia oraz za przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Opracowały: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk

Tygryski uwielbiają witaminki!

Nasze Tygryski mają za sobą tydzień pełen witaminek. Dzieci poznały różne warzywa i owoce. W ramach zajęć starszaki nazywały poszczególne zdrowe smakołyki oraz określały ich kolor. Tygryski udały się również do pobliskiego sklepu i razem z paniami wybrały ulubione owoce i warzywa. Dokonały też pierwszych prób płatności przy kasie sklepowej. Po powrocie do żłobka wspólnie skosztowały zakupionych wcześniej owoców. Teraz wszystkie tygryski wiedzą, że aby mieć wesołe minki trzeba jeść witaminki!

Opracowały: Anna Kowszuk, Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska

Drodzy rodzice w pierwszych trzech latach życia wasze pociechy rozwijają się najszybciej. odkrywają świat na różne możliwe sposoby, poznają nowe smaki, przedmioty, emocje rozwijają swoje zdolności i możliwości, a my dorośli zauważamy, że każde z nich kształtuje własną osobowość, temperament i sposób odkrywania otaczającej ich przestrzeni.

W obecnej sytuacji kiedy zajęcia w żłobku są zawieszone a my opiekunki naszych małych Smerfików nie mamy możliwości aby osobiście stymulować ich rozwój zdajemy sobie sprawę, że nasza skuteczność uwarunkowana jest współdziałaniem z państwem.

Aby ten czas pozostania w domu był czasem jak najbardziej efektywnym będziemy umieszczać na stronie internetowej żłobka propozycję zabaw jakie Państwo możecie wykonywać z waszymi dziećmi w domu, aby w sposób ciągły dbać o ich rozwój.

„ Podrzyj to!”
Jest to zabawa, która często wzbudza duże zainteresowanie u dzieci ponieważ maluchy uwielbiają drzeć różne rzeczy jednak należy pamiętać, że równie chętnie wkładają papier do buzi tak więc przy wykonywaniu tej zabawy proszę obserwować dziecko. Do rozpoczęcia zabawy należy przygotować różnego rodzaju stare czasopisma, papier śniadaniowy, bibułę, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe. Warto zadbać o to aby papier miał zróżnicowaną fakturę (śliski, chropowaty, miękki, sztywny) dzięki temu dziecko rozwija zmysł dotyku. Podczas zabawy pamiętajmy żeby rozmawiać z dzieckiem o kolorach, o łatwości rozrywania, o wielkości kawałków.*

„Piłki w ruch”
Do zabawy będziecie Państwo potrzebować średniej wielkości piłki. Należy usiąść z dzieckiem na dywanie i pokazać mu jak turla się piłka tam i z powrotem . W momencie turlania piłki do dziecka wymawiamy pierwsza sylabę wyrazu: „pi..pi..pi..” kiedy piłka dotoczy się do dziecka wymawiamy cały wyraz „Piłka” ( zachęcamy do powtórzenia wyrazu) gdy dziecku uda się piłkę złapać nagradzamy brawami, a następnie zachęcamy aby potoczyło piłkę z powrotem do nas.*

„ Do środka i na zewnątrz”
Potrzebne będą dwie plastikowe, średniej wielkości miski i kilka niedużych zabawek (możemy również użyć kolorowych klocków), wkładamy do jednej z misek zabawki i prosimy ( pokazujemy) dziecko by je wyjęło i położyło obok następnie prosimy o to by przełożyło zabawki do drugiej miski. Pamiętajmy aby przy tej zabawie nazywać przedmioty wkładane do misek lub jeżeli wykorzystujemy klocki aby nazywać ich kolory lub wielkość.* Miłej Zabawy życzą opiekunki Grupy Smerfików

*Propozycje zabaw na rozwijanie ogólnych zdolności motorycznych zaczerpnięte z publikacji V.J. HerrodPropozycje zabaw Tygryski - pobierz


Kto powiedział, że nauka kolorów jest nudna! Na pewno nie w grupie Tygrysków! W tym tygodniu nasze starszaki poznają podstawowe nazwy kolorów, a to trudne zadanie ułatwiła im zabawa. Każdy przecież wie, że dzieci najefektywniej uczą się właśnie w trakcie zabawy. Tygryski nauczyły się segregować przedmioty zgodnie z ich kolorem. Zagrały też w grę edukacyjną polegająca na ,,zjadaniu” rybek w odpowiednim kolorze. Finał nauki stanowiła ulubiona zabawa z chustą animacyjną, która pomogła utrwalić dzieciom poznane wcześniej nazwy kolorów. Od dziś kolory nie są dla naszych Tygrysków straszne, a zaproponowane aktywności pomogły jeszcze bardziej zintegrować grupę. Opracowała Emilia Bortniczuk, Anna Kowszuk, Agnieszka Orzechowska .

TOR PRZESZKÓD W ubiegłym tygodniu, w grupie SMERFY i PSZCZÓŁKI odbyły się ciekawe zajęcia ruchowe, dzieci pokonywały tor przeszkód zbudowany z miękkich materacy. Z zaciekawieniem pokonywały kolejne przeszkody, a uśmiech przez cały czas gościł na ich twarzach. Zabawy dla dzieci to nie tylko mile spędzony czas, ale i okazja do nauki. Tor przeszkód wpływa na: -pamięć, -procesy poznawcze, -umiejętność rozwiązywania problemów, -koordynację ruchową, -umiejętności motoryczne, -koordynację rąk i oczu. Oprócz zdjęć z toru przeszkód, można zobaczyć jak bawią się podczas zajęć z chustą animacyjną Opracowały: Justyna Stawarz, Patrycja Mińko.

Dnia 21.01.2020r. dzieci z grupy „Żabki” przygotowały laurkę i życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. W kolejnych dniach maluszki bawiły się „chustą Babci” (zabawy z chustą animacyjną), nawlekały „korale” tworząc piękne naszyjniki. Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk.

Jasełka w żłobku

W naszym żłobku po raz pierwszy organizowane były Jasełka. Pod okiem swoich pań w rolę aktorów wcieliły się dzieci z grupy Tygrysków. Nasze dzieci stanęły przed ogromnym wezwaniem i wspólnie z paniami przygotowały widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do tego przedstawienia w naszej grupie trwały wiele tygodni, Tygryski uczyły się piosenek i krótkich wierszyków. 24 stycznia nadszedł ten wyjątkowy dzień. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Był więc Józef i Maryja, aniołki, pastuszkowie, królowie i śnieżynki. Wszyscy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Wszystkim dzieciom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie w recytowane krótkie wierszyki, piosenki dzięki którym stworzyli wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych gości w wyjątkowy nastrój. Po zakończonej części artystycznej nasi mali aktorzy dostali gromkie brawa. Na koniec Pani Dyrektor Ewa Snarska podziękowała za występ oraz przygotowała drobny upominek dla naszych Tygrysków i gości. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor, paniom ze Żłobka i paniom z Przedszkola Nr 5 oraz dzieciom za tak liczne przybycie.

Dnia 22 stycznia 2020 r. Żłobek Samorządowy w Hajnówce odwiedziła Pani Beata Zadykowicz z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Pani Beata z okazji szczególnych dni jakimi są dzień ,,Babci i Dziadka ‘’ wręczyła upominki które nasze pociechy mogły przekazać dla swoich ukochanych Dziadków. Mali Żłobkowicze, również otrzymali prezenty z których będą mogli korzystać na co dzień w żłobku . Serdecznie dziękujemy Dyrektor, Wychowankowie oraz Personel Żłobka Samorządowego w Hajnówce .

W grudniu oraz styczniu w grupie MISIÓW miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Związane one były z okresem świątecznym. Dnia 02.06.19r obchodziliśmy w grupie Misiów Mikołajki. Z tej okazji do dzieci zawitał św. Mikołaj z upominkami. Podczas odwiedzin wywiązała się pogadanka na temat bieżącego okresu, przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Po mile spędzonym czasie, Mikołaj rozdał prezenty wszystkim dzieciom. Dnia 10.12.19r w grupie MISIÓW odbyły się warsztaty Bożonarodzeniowe. Rodzice oraz ich pociechy mogły cieszyć się chwilami spędzonymi razem. W czasie warsztatów dzieci z rodzicami ozdabiały styropianowe bombki, papierowe choinki, kolorowały postać św. Mikołaja. Dnia 16.01.20r w Żłobku odbył się karnawał na tę okazje dzieci przybyły w pięknych kolorowych strojach przedstawiające różne postacie. Zabawa odbyła się przy radosnej karnawałowej muzyce. Tego dnia dzieciom były również robione zdjęcia, które będę pamiątką na długie lata. Opracowały: Weronika Sirocka, Barbara Wiercińska, Małgorzat Kopczyńska .

W ramach projektu "Nowe miejsca żłobkowe w Gminie Miejskiej Hajnówka " w grupie organizowane są zajęcia z Bajkoterapii, prowadzone przez Panią Natalię Gierasimiuk. Bajkoterapia stanowi odłam biblioterapii i polega na wykorzystywaniu bajek i baśni w celach terapeutycznych, edukacyjnych czy relaksacyjnych. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Dzieci w czasie zajęć poznają nowe historie, a także sami mogą je tworzyć za pomocą pacynek, figurek i wielu innych ciekawych gadżetów.

Czas Bożego Narodzenia jest bardzo wyjątkowy, dlatego 12 grudnia w grupie tygrysków odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe pt. ,,Święta tuż tuż…” dla rodziców i dzieci. W miłej i rodzinnej atmosferze przy dźwiękach polskich kolęd rodzice i dzieci ozdabiali bombki oraz kartki świąteczne, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. W grupie od razu zrobiło się bardzo świątecznie i nastrojowo. Wielu rodziców odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych kreatorów. Warsztaty miały na celu rozbudzenie aktywności dzieci i rodziców, wzmacnianie relacji w rodzinie, rozwijanie zdolności plastycznej, jak i również kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. Zorganizowane warsztaty były niezwykle wyjątkowym przeżyciem i pozwoliły nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Na zakończenie miłym akcentem było pamiątkowe zdjęcie, na którym dzieci wraz z rodzicami dumnie prezentowały swoje dzieła. Był to czas, który upłynął w magicznej, świątecznej i rodzinnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom przybyłym na warsztaty. Opracowały Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk.

Dnia 06 grudnia 2019r. grupę Smerfów odwiedzi Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały prezent od naszego gościa. Aby zatrzymać wyjątkowy dzień w pamięci wykonano pamiątkowe zdjęcia. Opracowały: Wioleta Połowianiuk, Ewa Markiewicz, Anna Tomaszuk , Maria Onikijuk.

12 grudnia 2019r. w grupie Smerfów odbyły się warsztaty Bożonarodzeniowe. Rodzicie wraz z Dziećmi wspólnie ozdabiali kartki świąteczne, bombki oraz choinki. Bardzo dziękujemy rodzicom za wspólne spędzony czas. Opracowały: Wioleta Połowianiuk, Ewa Markiewicz, Anna Tomaszuk , Maria Onikijuk.

Dnia 11.12.2019r w miłej, świątecznej atmosferze rodzice i dzieci z grupy ,,Pszczółki" odkrywali swoje talenty plastyczne i wspólnie zamienili się w prawdziwych artystów. Przy dźwiękach kolęd, praca szła bardzo szybko. Z przygotowanych wcześniej materiałów rodzice wraz z dziećmi mogli ozdobić choinki na wiele sposobów. Spotkanie było doskonałą okazją dla rodziców, aby mogli zobaczyć swoje pociechy podczas zajęć i mile spędzić z nimi czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach. Kolejne warsztaty już przed Wielkanocą. Opracowała: Justyna Stawarz.

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
Wszystkie dzieci na niego czekają,
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy....”

6 grudnia 2019r dzieci z grupy Żabki odwiedził Święty Mikołaj. W czasie spotkania rozdał dzieciom upominki i zaprosił do wspólnej zabawy w kółeczku. Miłym akcentem były wspólne pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze. Mikołajki w grupie Żabki to nie tylko upominki od Mikołaja. Odbyły się również zajęcia plastyczne, na których stworzyliśmy „własnego Mikołaja”. Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, w grupie Żabki, odbyły się warsztaty, w których udział wzięły dzieci wraz z rodzicami. Tematem zajęć było ozdabianie według własnego pomysłu symbolu świąt Bożego Narodzenia- choinki. Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej, rozwijanie umiejętności plastycznych dzieci oraz integrację rodziców. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas. Opracowały: Ludmiła Parfieniuk, Katarzyna Jeżewska, Joanna Gierasimiuk.

Tradycyjnie jak co roku naszych żłobkowiczów odwiedza św. Mikołaj. I tym razem również 6 grudnia grupę tygrysków odwiedził św. Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe i podekscytowane tą wizytą. Tygryski bardzo serdecznie przywitały gościa z dalekiej Laponii. Zaprezentowały swoje umiejętności: zaśpiewały piosenki, które się nauczyły w żłobku oraz recytowały wierszyki. Na koniec wizyty św. Mikołaj każdemu dziecku wręczył prezenty. Ten dzień był pełen wrażeń. Opracowały : Emilia Bortniczuk, Anna Kowszuk , Agnieszka Orzechowska .

W grupie tygrysków przyszedł długo wyczekiwany czas strojenia grupowej choinki. W dniu 5 grudnia przed wizytą św. Mikołaja tygryski razem z paniami z wielkim zaangażowaniem i radością zabrały się do ubierania świątecznego drzewka. Zawieszały kolorowe lampki, białe i srebrne bombki oraz łańcuchy. Choinka wyglądała bardzo pięknie. Nie mogło się obyć bez pamiątkowego zdjęcia przy choince. Nad przystrojonym drzewkiem dzieci zawiesiły listy do św. Mikołaja. Na sali od razu zrobiło się bardzo nastrojowo i świątecznie.

Tradycyjnie jak co roku naszych żłobkowiczów odwiedza św. Mikołaj. I tym razem również 6 grudnia grupę tygrysków odwiedził św. Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe i podekscytowane tą wizytą. Tygryski bardzo serdecznie przywitały gościa z dalekiej Laponii. Zaprezentowały swoje umiejętności: zaśpiewały piosenki, które się nauczyły w żłobku oraz recytowały wierszyki. Na koniec wizyty św. Mikołaj każdemu dziecku wręczył prezenty. Ten dzień był pełen wrażeń. Opracowały : Emilia Bortniczuk, Anna Kowszuk , Agnieszka Orzechowska .

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
Wszystkie dzieci na niego czekają,
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy....”

6 grudnia 2019r dzieci z grupy Żabki odwiedził Święty Mikołaj. W czasie spotkania rozdał dzieciom upominki i zaprosił do wspólnej zabawy w kółeczku. Miłym akcentem były wspólne pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze. Mikołajki w grupie Żabki to nie tylko upominki od Mikołaja. Odbyły się również zajęcia plastyczne, na których stworzyliśmy „własnego Mikołaja”. Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk.

Pani Jesień zawitała do grupy Żabki przynosząc ze sobą bogactwo kolorów i smaków. Dzieci poznały ją za pomocą różnych form. Na zajęciach plastycznych malowaliśmy jesienne drzewa, liście, czerwone jabłuszko; tworzyliśmy grzybki, jeżyki, ozdabialiśmy parasole. Poznawanie darów jesieni kontynuowaliśmy podczas zbierania grzybów, kasztanów oraz orzechów do wspólnego koszyka. Dzieci uczyły się je rozróżniać i odpowiednio klasyfikować. Dziecięcą ciekawość pobudzała żabki do kolejnych zabaw tematycznych. Dzieci miały dużo radości przy zrywaniu „jabłuszek”, czyli piłek przyklejonych na taśmie, a także zbieraniu jesiennych warzyw. Dużą atrakcją stanowił atrybut jesieni- dynia. Stanowiła doskonały rekwizyt do ostatnich jesiennych zdjęć. Opracowały: Joanna Gierasimiuk, Katarzyna Jeżewska, Ludmiła Parfieniuk.

Po okresie adaptacji, jakim był miesiąc wrzesień w grupie MISIE rozpoczęły się zajęcia dydaktyczne, muzyczne, ruchowe, manualno- konstrukcyjne oraz plastyczne. Maluchy z naszej grupy zostały zapoznane z bieżącą porą roku – Jesienią. Podczas pogadanek dzieciom zostały zaprezentowane i omówione różnego rodzaju dary natury jakie możemy znaleźć podczas spacerów, czy pracach w ogrodzie. Na zajęciach był również poruszany temat owoców i warzywa jakie zbieramy o tej porze roku. MISIE poznały wiele ciekawych historii poprzez słuchanie, czytanych im wierszy jak i książeczek o tematyce jesiennej. Podczas zajęć ruchowych zostały wykorzystane takie rekwizyty jak piłki, pałąki, woreczki wypełnione grochem, szarfy, tuby. Były przeprowadzane zabawy ruchowych, które rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, zabawy naśladowcze, opiekunki ćwiczyły również umiejętność chodzenia w kole. MISIE z naszyj grupy zostały zapoznane z tekstem oraz melodią jesiennych utworów takich jak: „Jesienna orkiestra”, „Tu paluszek”, „Gawron”, „W ogródeczku Zosi”, „Zła pogoda”. Podczas co tygodniowych zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace o tematyce jesiennej: „Jesienne drzewo”, „Rumiane jabłuszko, złocista gruszeczka”, „Parasolka”, „Deszczowa pogoda”, „Dynie”. Poza zajęciami organizowanymi przez opiekunki dzieci mają również czas na zabawy swobodne na dywanie, czy w kącikach tematycznych. Przy stolikach mają możliwość układania prostych puzzli i układanek drewnianych, dostosowanych do wielu i rozwoju malucha. Opiekunki grupy: Barbara Wiercińska, Małgorzata Kopczyńska, Weronika Sirocka.

W październiku na zajęciach grupa tygrysków poznała dary jesieni: owoce, warzywa, grzybki. W pierwszym tygodniu dzieci zapoznały się z wyglądem i nazwami owoców, które jesienią możemy zbierać w sadach. W słoneczny dzień wybrały się również na spacer w poszukiwaniu darów jesienni, czyli kolorowych liści, kasztanów, żołędzi i czerwonej jarzębiny. W drugim tygodniu odbywały się zajęcia związane z poznaniem warzyw. Dzieci zapoznawały się z wyglądem, kolorem i nazwami poszczególnych warzyw tj. ogórek, marchewka, pietruszka, cebula, ziemniak, pomidor. Podczas tego tygodnia tygryski przygotowywały wyśmienitą sałatkę jarzynową. Ostatni tydzień był poświęcony zajęciom związanym z leśnymi grzybami, które można zbierać jesienią w lasach. Tygryski zapoznały się z wyglądem najpospolitszego grzyba – borowika oraz poznały jak wygląda muchomor. Uczyły się krótkiego wierszyka oraz wspólnie z paniami przygotowały kącik z darami jesieni. Opracowały: Emila Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk.

W dniu 10 października nasza grupa Tygrysków uczestniczyła w zajęciach kulinarnych, gdzie mogła zamienić się w prawdziwych kucharzy. A to za sprawą sałatki jarzynowej, którą dzieci wykonywały razem z paniami. Wcześniej na zajęciach dzieci zapoznały się z nazwami różnych warzyw, które są potrzebne do wykonania sałatki jarzynowej. No i zaczęło się wielkie krojenie. Tygryski samodzielnie kroiły ugotowane warzywa, przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Krojenie warzyw sprawiło im ogromną frajdę. Pokrojone wszystkie warzywa przesypały do jednej wielkiej miski, przyprawiły i bardzo dokładnie wymieszały. I nastąpił długo wyczekiwany moment degustacji, wielkiej uczty. Dzieci z wielkim apetytem zajadały się wspólnie przygotowaną sałatką. Podczas tych zajęć tygryski nauczyły się, że przygotowywanie posiłków wymaga zachowania szczególnej higieny. Opracowały: Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk.

Warsztaty plastyczne – malowanie toreb ekologicznych. Dnia 15.11.2019 w grupie Tygrysków odbyły się warsztaty plastyczne. Grupę odwiedziły panie Natalia Gierasimiuk oraz pani Anna Niesteruk z Fundacji Oni – To My. Celem warsztatów było kształtowanie nawyków dotyczących ochrony środowiska (promowanie używania toreb wielokrotnego użytku). Dzieci wspólnie z paniami dekorowały torby ekologiczne metodą stemplowania. Szczęśliwe Tygryski zabrały swoje kolorowe torby do domu i mogą się z nimi udać na zakupy. Opracowały: Emilia Bortniczuk , Agnieszka Orzechowska, Anna Kowszuk.

Aby zapewnić prawidłowy rozwój dziecka grupa tygrysków systematycznie bierze udział w zabawach ruchowych np. zabawy z piłką (turlanie, podawanie, rzucanie, celowanie), zabawy z wykorzystaniem drabinek (tunel, slalom), zabawy z woreczkami, zabawy z elementem skoku i podskoku, zabawy z wykorzystaniem kolorowych materacy piankowych o różnych kształtach (tor przeszkód) oraz wiele innych ćwiczeń ogólnorozwojowych. Są to zabawy, które dzieci uwielbiają, a więc bawiąc się znakomicie się rozwijają. W toku zabaw nasze tygryski doznają uczucie zadowolenia ze spełnienia konkretnego zadania. Dzięki tym zabawom dzieci rozwijają spostrzegawczość, nabywają świadomość własnego ciała oraz umiejętności planowania ruchu w przestrzeni, usprawniają małe i duże grupy mięśniowe, kształtują prawidłową postawę, wyrabiają płynność ruchów i rozwijają naturalne czynności ruchowe. Grupa tygrysków bardzo chętnie bierze udział w tego typu zabawach, co daje im wiele radości. Opracowały: A. Orzechowska, E. Bornticzuk, A. Kowszuk.

Dnia 01.10.2019 grupa Tygrysków udała się do sali sensorycznej. Sala ta jest wyposażona w odpowiedni sprzęt i pomoce, które mają za zadanie stymulować różne zmysły: wzrok, słuch, dotyk. Zabawki sensoryczne wzbudziły w dzieciach pozytywne emocje. Szczególnie bardzo spodobały się dzwonki sensoryczne, które rozwijają słuch dziecka. Tygryski podczas tych zajęć mogły dotykać różnych faktur np. chodzenie po pół jeżykach, dotykanie woreczków sensorycznych. Dzięki różnorodności faktur, z jakich są wykonane te woreczki świetnie stymulują zmysł dotyku, a także nadają się do nauki kolorów. Dużo radości sprawił dla dzieci basen wypełniony kolorowymi piłeczkami. Tygryski bardzo polubiły nurkowanie w kolorowych piłeczkach. Zabawa w suchym basenie z piłeczkami rozwija pracę mięśni i koordynację ruchową. Opracowały A. Orzechowska, A. Kowszuk, E. Bortniczuk.

W dniu 20.09.2019r. Dzieci ze Żłobka Samorządowego w Hajnówce z grupy MISIE wzięły udział w Akcji Sprzątanie Świata. Maluchy pomagały w sprzątaniu pobliskiego parku . Wiek żłobkowy to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej . Dlatego w tym wieku należy dzieciom ukazać potęgę i piękno otaczającego świata wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Mamy nadzieję , że w ten sposób zdobyte doświadczenie zaowocują dobrymi nawykami. Opracowały: Weronika Sirocka, Barbara Wiercińska,Małgorzata Kopczyńska.

W dniu 20.09.2019 po raz pierwszy nasi Żłobkowicze włączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie świata”. Grupa Tygrysków z wielką chęcią i radością przyłączyła się do tej akcji. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki jednorazowe oraz worki na śmieci wspólnie z paniami wybrały się na spacer do pobliskiego lasu. Tygryski bardzo aktywnie uczestniczyły w sprzątaniu. Dzielnie zbierały papierki, woreczki i reklamówki jednorazowe, kartoniki i butelki plastikowe. Podczas wizyty na pobliskim stadionie leśnym dzieciom udało się spotkać Legionistów Wrześniowego Szlaku, którzy chętnie zaoferowali maluszkom swoją pomoc. Nasze Tygryski starały się bardzo dokładnie wykonać swoje zadanie. Opracowały : Anna Kowszuk, Emilia Bortniczuk, Agnieszka Orzechowska.

Dnia 01. 06. 2019 r. w Żłobku Samorządowym w Hajnówce świętowaliśmy ,, Dzień Dziecka " na Pikniku Rodzinnym. Na Dzieci czekało mnóstwo atrakcji min. dmuchańce, wata cukrowa , robienie tatuaży , wóz Straży Pożarnej , radiowóz Policyjny, które Dzieci mogły obejrzeć i zajrzeć do środka , serdeczne podziękowania Służbom Mundurowym za ich przybycie. Ogromne podziękowania składamy sponsorom, którzy przyczynili się do tego aby Dzień Dzicka był dniem wyjątkowy i niepowtarzalnym .

- Burmistrzowi Miasta Hajnówka - Jerzemu Sirakowi
- Firmie "Karmel"
- Prezes "Społem" PSS Pani Mieczysławie Bogdanowicz
- Telewizji Kablowej
- Zespołowi muzycznemu "Be Happy"

Dyrektor, Wychowankowie oraz Pracownicy Żłobka Samorządowego w Hajnówce.

Dnia 01. 06. 2019 r. w Żłobku Samorządowym w Hajnówce świętowaliśmy ,, Dzień Dziecka " na Pikniku Rodzinnym. Na Dzieci czekało mnóstwo atrakcji min. dmuchańce, wata cukrowa , robienie tatuaży , wóz Straży Pożarnej , radiowóz Policyjny, które Dzieci mogły obejrzeć i zajrzeć do środka , serdeczne podziękowania Służbom Mundurowym za ich przybycie. Ogromne podziękowania składamy sponsorom, którzy przyczynili się do tego aby Dzień Dzicka był dniem wyjątkowy i niepowtarzalnym .

- Burmistrzowi Miasta Hajnówka - Jerzemu Sirakowi
- Firmie "Karmel"
- Prezes "Społem" PSS Pani Mieczysławie Bogdanowicz
- Telewizji Kablowej
- Zespołowi muzycznemu "Be Happy"

Dyrektor, Wychowankowie oraz Pracownicy Żłobka Samorządowego w Hajnówce.

Nasza najmłodsza grupa (Smerfów) wybrała się 30. 04. 2019 r.na wycieczkę w poszukiwaniu wiosennych kwiatów. Dzieci miały radosna wyprawę nowym wózkiem który wzbudzał bardzo duże zainteresowanie wśród podopiecznych. Kolejna wyprawa tuż tuż.........